Çelik, Türkiye'nin Filistin'deki İsrail eylemlerine karşı duruşunun AB ile uyumsuzluğunu vurgulayan raporu eleştirdi.

filistin gazze israil 09 (4)

Türkiye'nin Filistin Duruşu AB Raporunda Eleştiriliyor

Çelik'in Sosyal Medya Açıklaması

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, raporun Türkiye'ye karşı ön yargılı bir yaklaşım sergilediğini ve önceki raporlardaki aynı fanatik değerlendirmeleri sürdürdüğünü belirtti.

"Bu rapor kapsamında Türkiye'nin Filistin'de yaşanan İsrail katliamına karşı duruşunun AB'yle tamamen uyumsuz olduğunun vurgulanması, AB için utanç vericidir."

filistin gazze israil 09 (3)

ABD Askeri Uçağı Japonya Yakınlarında Okyanusa Düştü: 8 Kişi Kayıp ABD Askeri Uçağı Japonya Yakınlarında Okyanusa Düştü: 8 Kişi Kayıp

Avrupa Sokaklarının Tavrı

Çelik, Avrupa sokaklarının Gazze'deki insani felakete rağmen evrensel değerlere ve uluslararası hukuka uygun bir tavır sergilediğini, fakat AB'nin ve önde gelen devletlerin bu konuda yetersiz kaldığını vurguladı.

"Avrupa Birliği ülkeleri ve organlarının ortaya koydukları bu tavır, başta Türkiye olmak üzere insanlığın vicdanını esas alan tüm halkların ve devletlerin karşısında utanç verici bir yaklaşımdır."

filistin gazze israil 09 (2)

Türkiye'nin Filistin'deki İsrail katliamına karşı duruşunun, Avrupa ve dünya halkları tarafından takdirle karşılanacağını belirten Çelik, AB'nin bu konudaki tutumunu tarihe kara bir leke olarak değerlendirdi.

filistin gazze israil 09 (1)

Ömer Çelik'in açıklamaları, Türkiye'nin uluslararası alanda nasıl bir pozisyon aldığını ve AB ile olan ilişkilerdeki mevcut durumu gözler önüne seriyor. Bu durum, hem AB'nin politikalarına yönelik eleştirileri hem de Türkiye'nin uluslararası arenadaki tutumunu daha da netleştiriyor.