Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminlerine göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde önemli hava değişiklikleri yaşanacak.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, yurdun çeşitli bölgelerinde yağışlar ve sıcaklık düşüşleri etkili olmaya başlıyor. Peki, bu durum günlük yaşamı nasıl etkileyecek?

hava durumu (1)-1

Yoğun Yağış ve Fırtına Uyarısı

Marmara ve Karadeniz Bölgesi

Marmara ve Karadeniz bölgeleri, özellikle kuvvetli yağışların ve fırtınanın etkili olacağı alanlar arasında. İstanbul, Bursa ve Kırklareli gibi şehirlerde yağışların şiddetli olması bekleniyor. Bölgede yaşayanlar, ani hava değişimlerine karşı dikkatli olmalı.

kis-hava-durumu-1722298

İç Anadolu ve Ege Bölgesi

İç Anadolu ve Ege'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor. Özellikle sürücüler, olası buzlanma ve görüş mesafesi düşüklüğüne karşı tedbirli olmalı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de kuvvetli yağışlar bekleniyor. Yağışların Diyarbakır ve çevresinde şiddetli olması öngörülüyor.

"Bu hafta sonu hava durumuna dikkat! Kuvvetli yağışlar ve fırtına, Türkiye'nin birçok bölgesini etkisi altına alacak."

Rüzgarlar da hava koşullarında önemli bir etken olacak. Özellikle Marmara ve Ege bölgelerinde kuzey yönlerden esen rüzgarlar, zaman zaman fırtına şeklinde etkili olabilir. Bu durum deniz ulaşımında aksamalara yol açabilir.

meteoroloji-5-ocak-hava-durumu-raporunu-yayimladi-16-il-icin-yogun-kar-yagisi-uyarisi-t77p

Önümüzdeki günlerde yaşanacak hava değişiklikleri, günlük hayatı ve ulaşımı olumsuz yönde etkileyebilir. Vatandaşlarımızın ve yetkililerin bu duruma karşı önlemlerini artırmaları ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

WhatsApp’ta Genç Gazete kanalını takip edin:

https://whatsapp.com/channel/0029Va9sUvv7YSdBkk9nnX0G

KANALI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Marmara ve Ege'de Fırtına Alarmı: Güvenliğiniz İçin Ne Yapmalısınız? Marmara ve Ege'de Fırtına Alarmı: Güvenliğiniz İçin Ne Yapmalısınız?

NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?

Eğer bu yazıyı mobil web tarayıcıdan ya da uygulamadan okuyorsanız BURAYA tıklayarak abone olabilirsiniz.

Whatsapp İhbar Hattımıza haber göndermek için;

0532 696 30 57