Mehmet Arif Selim yazdı

Kavramların arkasına saklanıp yaptıkları zulümleri, yaptıkları katliamları, işgalleri ve  sömürgenlikleri gizlemek emperyizmin ve siyonizmin en sık kullandığı taktiklerdendir.

Bunu yaparken çok zorlanmazlar, çünkü; egemen medya ellerindedir, çünkü büyük oranda batı toplumları ve genelde dünya kamuoyu medya aracılığıyla afyonlanır, birkaç kavramla toplumlar istenilen yönde düşünmeye sevk edilir.

75 yıldır Filistinlilerin canlarını alan, topraklarının tamamına yakınını çalan İşgalci İsrail, 7 Ekim'den bu yana yaklaşık 10 bin Filistinli'yi daha katletti. Bu katledilenlerin 3500'den fazlası çocuk. Yaptıkları katliamı örtmek için kullandıkları bahane - kavram ise terör.

Yüz yıldır toprakları çalınan ve katledilen Filistinliler, vatanlarını ve canlarını korumak için mücadele ediyor. Bu mücadeleyi yapan Filistinliler'i ve HAMAS'ı, ABD ve AB ulkeleri terör örgütü sayıyor diye, siyonist- evanjist medya böyle diyor diye, biz de öyle mi kabul etmek zorundayız?

1918-22 arasında emperyalistlere karşı topraklarımızı savunmak için yaptığımız Milli Mücadele esnasında biz de terörist miydik?

HAMAS'ı terör örgütü olarak görüp, ona saldırdığını söyleyen İsrail ve siyonizm köleleri, öldürülen 3500 çocuğu, 2500'den fazla çocuğu da mı terörist sayıyor?

HAMAS'ın, Gazze'nin altında (kimi bilgilere göre uzunluğu 500 km) tünellerde saklandığını söyleyen İsrail, Gazze'nin üstünde sivilleri bile bile niye bombalıyorsun? Sıkıyorsa gir Gazze'de tünellere, terörist dediğin HAMAS'la savaş.

"... erkeklerini, kadınlarını, bebeklerini, emziren kadınlarını...gözünü kırpmadan öldüreceksin" diyen İsrail başbakanından daha ala terörist mi olur?

"HAMAS saldırdı karşılık veriyoruz" diyor İsrail, 100 yıldır HAMAS mı vardı da saldırıyorsun, 75 yıldır HAMAS mı vardı ki onlarca saldırı yapıp onbinlerce masum Filistinli'yi öldürdün?

İkiyüzlü batı, siyonizmin esiri olmuş batı; insan hakları, çocuk hakları, kadın hakları, basın özgürlüğü, inanç özgürlüğü, yaşama hakkı, sağlık hakkı, beslenme hakkı gibi tüm insani değerler açıktan ayaklar altına alınıyor, siz bunu yapan terör devleti İsrail'e destek veriyorsunuz. Bir daha bu kavramları pis ağzınıza almayın.

Ey müslümanım diyen fakat zulme sessiz kalan İslam dünyası, siz de bir daha "müslümanlar kardeştir" diyen peygamberin adını ağzınıza almayın. Ümmet kelimesini belleklerinden silenler,  dünya menfaatleri azalınca feryat eden fakat başka insanların ve müslümanların zulme ugramasına çıt çılarmayanlar, bilin ki emperyizmin, siyonizmin "böl- parçala - yut" taktiğinin birer kuklalarısınız. Ve bilin ki Filistinli'yi yakan bu ateş bir gün gelip sizi de bulacak, o yılan bir gün sizi de sokacak. Açın bakın bakalım, -İsrail'in hedefi olan- Büyük İsrail'in sınırları neresi.

Yıllardır Türkler'e; "Araplar sizi arkadan vurdu" propagandası yapanlar, Türkler'e defalarca arkadan değil önden saldıranlardır, PKK'ya kırk yıldır katliam yaptıranlardır, 15 Temmuz 2016'da FETÖ eliyle başımıza bomba yağdıranlardır.

Yıllardır Araplar'a; "Türkler sizi 400 yıl sömürdü" diyenler 100 yildır Araplar'ı sömürenlerdir.

"Arkadan vurdu, sömürdü" tezgahıyla araya fitne sokanlar, ümmet birliğini parçalayıp hepimizi tek tek avlamak derdindedir. Bu oyuna daha ne kadar kanacağız? Türk - İslam birliğini kurmak ve imkanlarımızı birleştirip bir güç olmak için daha kaç çocuğumuzun parçalanmas gerekecek?

Çocuklar öldürülüyor, kadınlar öldürülüyor, siviller öldürülüyor, hastalar öldürülüyor gözümüzün önünde. Ve gözümüzün önündeki bu gerçeğe rağmen, hala gerçek terorist'in İsrail ve onun arkasındaki batılı devletler olduğunu görmeyip, hala onların ağzıyla konuşmaktan, onların kavramlarının esiri olmaktan vazgeçmeyecek miyiz?

Dünyayı, vatanlarımızı ve evlatlarımızı; bu katil, bu emperyalist, bu vicdansız, bu şerefsiz, bu sapkın şeytanlardan kurtarmak için, ilk önce zihinlerimizi bunların tahakkümünden kurtarmalıyız.

75 yıldır can veren, can bildiklerini toprağa veren fakat, toprağını savunan, dünyanın en güçlü silahlarına boyun eğmeyen kahraman Filistinliler'e selam olsun.

Zulmü yapan ve zulmü yaptıranlara, bu kadar zulme sesiz kalanlara lanet olsun.