İnegöl'de Otomobil ile Motosikletin Karıştığı Kazada 2 Kişi Yaralandı İnegöl'de Otomobil ile Motosikletin Karıştığı Kazada 2 Kişi Yaralandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahmin raporunda Bursa için 'sarı' kodlu uyarı verildi. Sağanak yağış beklenen Bursa'nın Yenişehir ilçesinde başlayan dolu, yaşamı olumsuz etkiledi. İlçe merkezinde vatandaşlar, otobüs durakları ve iş yerlerine sığınarak doludan korunmaya çalıştı. Dolu yağışı bir süre sonra yerini yağmura bıraktı. Dolu ve sağanak, özellikle ekili arazilerde ciddi zarara yol açtı.

Yetkililer, vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Dolu ve sağanak yağışların devam edeceği, bu nedenle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olunması gerektiği belirtildi. 

UYARILAR SÜRÜYOR

Bursa Valiliği'nin 'sarı kodlu uyarıda bulunduğu yağışların, Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Kestel, Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan, Keles, Yenişehir, İznik, Orhangazi ve İnegöl’de de etkili olması bekleniyor. Yağışların 24 Mayıs saat 06.00'ya kadar devam edeceği, metrekareye de 21-50 kilogram yağış düşmesinin beklendiği belirtildi. 

Kaynak: Haber Merkezi