Turhan Şahin yazdı

LATİF BALANTEKİN

İnegöl Belediye Meclis Üyesi, cemiyet adamı. 01.01.1951 Van Muradiye İlçesi doğumludur. İlkokul eğitimini Muradiye’de, ortaokul eğitimini ise Artvin Lisesi’nde aldı. Bir süre esnaflık yaptı sonrasında 1974-76 yılları İnegöl Orman İşletmesi çalışanı idi. 1976 yılında İnegöl Vakıflar Bankası Şubesi’ne memur oldu. Çeşitli görevlerde aralıksız 23 yıl çalıştıktan sonra 1997 yılında şube müdürü iken emekli oldu. Emeklilik sonrası cemiyetçilik faaliyetlerine de daha fazla zaman ayırdı. 18 Nisan 1999 Yerel Seçimleri’nde Fazilet Partisi İnegöl Belediyesi Meclis üyesi seçildi. Fazilet Partisi’nin kapatılma süreci sonrasında 03.12.2001 tarihinde İnegöl AK Parti İlçe Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu üyesidir. 28 Mart 2004 ve 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde de aynı göreve seçildi. Toplam on beş yıl aralıksız üç dönem İnegöl Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu. Birçok komisyonda görev aldığı gibi Belediye Başkan Vekilliği görevinde de bulundu. 

ENVER BALCI

Din adamı, mevlidhan. 1940 yılında İnegöl-Boğazköy’de doğdu. 1958 yılında İstanbul’a gelerek döneminin değerli hocalarından Kur’an-ı Kerim, mevlid ve din musikisi dersleri aldı. İstanbul-Aksaray Valide Sultan Camii’nde uzun süre müezzinlik yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok etkinlikte okuyucu olarak görev aldı. Kabe (Lebbeyk) kasidesi ile bütünleşmiştir. Özel gün ve gecelerde ulusal radyo ve televizyonlarda okuyucu olarak yıllarca hizmet vermiştir. İstanbul’da yaşantısını sürdürdü.

HASAN BALCI

İnegöl Belediye Meclis Üyesi, esnaf. 1939 yılı Şavşat Meydancık doğumludur. İlkokulu Köyü’nde okudu. Askere kadar tarım ve hayvancılık yaparak köyünde hayatını sürdürdü. Askerlik sonrası gurbete çıkma kararı aldı. Bir yıl Bursa Barakfakih’te yaşadı. 1962 yılında İnegöl’e yerleşti. İnegöl’e ilk yerleşen Şavşat kökenli ailelerdendir. Orman köyü kökenli olduğu için ilçemizde önce koltuk iskeleti imalatı sonrasında da ahşap doğramacılık yaparak hayatını sürdürdü. 1973 yılı sonrasında inşaat sektörüne girdi. İnşaat kalfalığı ve müteahhitlik yaptı.  Uzun süre İnşaat Sürveyanları ve Kalfalar Derneği Yönetim Kurullarında görev aldı. İnegöl Artvin Kültür Derneği Kurucuları arasındadır. 11 Aralık 1977 Yerel Seçimleri’nde CHP İnegöl Belediye Meclis Üyesi seçildi. 1977-1980 yılları bu görevi yerine getirdi.