Bursa'da Motosiklet Hırsızlığına Karşı Kararlı Adım

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin koordinesinde, Motosikletli Polis Timleri Büro Amirliği, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 'Kapan-2' uygulaması ile motosiklet hırsızlığını önlemek amacıyla il genelinde eş zamanlı kontroller gerçekleştirdi.

Genc Gazete Bursa Emniyet Motosiklet Denetim (1) 1 11Zon

Şase Numaraları Tek Tek Kontrol Edildi

Uygulama sırasında motosikletler tek tek durdurularak şase numaraları kontrol edildi. Bu kapsamda Mayıs ayından itibaren yapılan denetimlerde, 7 bin 393 şahıs ile 6 bin 483 motosiklet sorgulandı. Sonuç olarak, toplamda 3 milyon 516 bin 435 TL idari para cezası kesildi ve 71 motosiklet trafikten men edildi.

Genc Gazete Bursa Emniyet Motosiklet Denetim (2) 2 11Zon

Yakalanan Çalıntı Motosikletler

Yapılan denetimler sonucunda, 7 çalıntı motosiklet yakalanarak sahiplerine teslim edildi. Ayrıca, denetimler sırasında 5 aranan şahıs da gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu tür uygulamaların artarak devam edeceğini belirtti.

Genc Gazete Bursa Emniyet Motosiklet Denetim (3) 3 11Zon

“Bursa İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri çalıntı motosikletlere yönelik uygulamaların artarak devam edeceğini ifade etti.”

Genc Gazete Bursa Emniyet Motosiklet Denetim (5) 5 11Zon

Bu geniş çaplı operasyon, motosiklet hırsızlığına karşı yürütülen mücadelede önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Genc Gazete Bursa Emniyet Motosiklet Denetim (6) 6 11Zon

Kaynak: Haber Merkezi