ÖSYM, 2024 yılında gerçekleştireceği sınavların takvimini açıkladı. Adaylar, sınav tarihlerini ve önemli detayları resmi web sitesinden öğrenebilirler. Peki, bu takvim adayları nasıl etkileyecek? Hangi sınavlar ve tarihler öne çıkıyor?

Giriş: ÖSYM'nin Önemli Duyurusu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2024 yılında uygulanacak sınavların tarihlerini resmi web sitesi üzerinden duyurdu. 06 Kasım 2023 tarihinde saat 14.30 itibarıyla erişime açılan bu önemli bilgi, adaylar ve eğitim camiası için büyük önem taşıyor.

2024 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi'ne göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 8-9 Haziran 2024'te yapılacak. Başvuruları 1-26 Şubat'ta alınacak olan sınavın sonuçları 17 Temmuz'da açıklanacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Yerleştirme Tercihleri 10 Maddeyle Doğru Tercih Nasıl Yapılır

Sınav Takvimindeki Yenilikler

ÖSYM'nin bu yılki takviminde dikkat çeken bazı önemli değişiklikler ve yenilikler bulunuyor. Adaylar bu değişikliklere dikkat etmeli ve sınav hazırlıklarını buna göre şekillendirmelidir.

Adayların Dikkatine!

ÖSYM, adayların sınav süreçlerini daha iyi planlayabilmeleri için takvimi erken bir tarihte duyurdu. Bu, adayların hazırlık süreçlerini daha verimli kılabilecek bir adım olarak görülüyor.

Sınav takvimine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

e-yds-2-basvurulari-basladi-osym-e-yds-20232-ingilizce-basvuru-ucreti-ne-kadar-e-yds-20232-basvuru-kilavuzu-basvuru-ekrani-FDui

Öne Çıkan Sınavlar ve Tarihler

2024 yılında uygulanacak sınavların başında YKS, KPSS, ALES gibi önemli sınavlar geliyor. Bu sınavların tarihleri ve adaylar için önemli notlar haberimizin devamında.

"ÖSYM'nin erken duyurduğu sınav takvimi, öğrencilerin ve adayların planlamalarını kolaylaştıracak." - Eğitim uzmanı yorumu

ösym (2)

YKS, KPSS, ALES: Önemli Tarihler

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) gibi sınavların tarihleri özellikle dikkat çekiyor.

Resmi Gazete'den geçti 40 Bin Öğrenciye Dev Destek! Resmi Gazete'den geçti 40 Bin Öğrenciye Dev Destek!

Sınav takvimine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

0x0-yks-ek-tercih-bos-kontenjan-kilavuzu-yks-2-tercihler-bos-kontenjanlar-osym-2022-yks-bos-kontenjan-taban-puanla-1662537600606