Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan son verilere göre, batı kesimleri olmak üzere hava sıcaklığı 3 ila 6 derece azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir sıcaklık değişikliği olacağı beklenmiyor. 

Meteoroloji uyardı bu seferde...

Genel olarak hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde olması tahmin edilmektedir.

Meteoroloji uyardı bu seferde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin bazı bölgelerinde hava durumuyla ilgili dikkat çekiyor. 

Meteoroloji uyardı bu seferde...

Yağış Beklenen Bölgeler ise şöyle

Güney Ege

Bartın

Zonguldak

Bolu

Düzce

Antalya çevresi

Isparta'nın güney kesimleri

Burdur'un güney ve doğusu

Adana'nın doğusu

Osmaniye'nin batı kesimleri

Hava Durumu Tahmini

Söz konusu bölgelerde sağanak yağışlar ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların olması beklenmektedir. Muğla çevresinde yağışların çok kuvvetli olabileceği uyarısı yapıldı.

Sis ve Pus Uyarısı

Sabah ve gece saatlerinden itibaren iç ve doğu bölgelerinde yer yer pus ve sis olması bekleniyor.

Meteoroloji uyarmaya devam ediyor: Kış geldi dayandı kapıya Meteoroloji uyarmaya devam ediyor: Kış geldi dayandı kapıya

Hava Sıcaklığı

Batı kesimleri olmak üzere hava sıcaklığı 3 ila 6 derece azalması beklenirken, diğer bölgelerde önemli bir sıcaklık değişikliği beklenmiyor. Genel olarak hava sıcaklığı mevsim normallerin üzerinde olması tahmin ediliyor.

Rüzgar Durumu

Rüzgarlar genellikle güney yönlerden olmak üzere hafif şekilde esecek, fakat Marmara'nın kuzey ve batısı ile birlikte Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Uyarılar

Kuvvetli yağış uyarısı: Muğla çevresinde yağışların kuvvetli olabileceği ve ani sel olması, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı muhakkak dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar uyarısı: Marmara'nın kuzey ve batısı ile birlikte Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgarların etkili olabileceği için ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı muhakkak dikkatli olunmalıdır.