Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olması, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Trakya ile Çanakkale'nin batısı gece saatlerinden itibaren aralıklı yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji 10 kent için sarı alarm verdi

Sağanak yağışlar, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji 10 kent için sarı alarm verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan son bilgilere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Trakya ile Çanakkale'nin batısının gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Sağanak yağışlar, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Özellikle Artvin, Hakkari, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığı ve Rüzgar Durumu

Hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde azalacağı, genel olarak ülkemizde mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle güney yönlerden olmak üzere, doğu bölgelerinde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara'nın batısında güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Yağışlar Artvin ve Hakkari çevreleri ile birlikte gece saatlerinden itibaren Edirne ve Kırklareli'nde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 

Bu durum, ani selle birlikte, su baskını, kıyılarda yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı muhakkak dikkatli olunmalı. Vatandaşların muhakkak dikkatli ve tedbirli olması büyük önem taşıyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Gece saatlerinden itibaren Marmara'da güney yönlerden olmak üzere kuvvetli (40-60 km/saat) esecek rüzgar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

Apple tüm ürünlere zam yaptı! Apple tüm ürünlere zam yaptı!

WhatsApp’ta Genç Gazete kanalını takip edin:
https://whatsapp.com/channel/0029Va9sUvv7YSdBkk9nnX0G
KANALI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN
NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?
Eğer bu yazıyı mobil web tarayıcıdan ya da uygulamadan okuyorsanız BURAYA tıklayarak abone olabilirsiniz.
Whatsapp İhbar Hattımıza haber göndermek için;
0532 696 30 57