Talim ve Terbiye Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) hazırladığı yeni müfredatı onayladı. Müfredat, bakanlık onayına sunulacak.

Görüş ve Öneriler Değerlendirildi

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad Demirli, "Yeni müfredat taslağı hakkında iletilen tüm görüş ve öneriler, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızca özenle değerlendirildi. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin askı sürecinde eğitim paydaşlarından gelen 67 bin 284 görüş ve öneri tek tek tasnif edildi" dedi.

"Medrese Müfredatı" Eleştirileri

MEB'in hazırladığı yeni müfredat, “Ders programı değil, parti programı” yorumlarına yol açmıştı. Müfredat, derslerde dini referansların yapılması, “Atatürk ve Cumhuriyetin” seyreltilmesi ve “Cihat, kamil insan” ifadelerinin ders kitaplarına girmesiyle eleştirilmişti.

YKS 2024 Cevapları Erişime Ne Zaman Açılacak? YKS 2024 Cevapları Erişime Ne Zaman Açılacak?

Kademeli Uygulama

Yeni müfredat, gelecek eğitim öğretim döneminden itibaren okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde uygulanacak. Talim ve Terbiye Kurulunca onaylanan yeni öğretim programlarına, makam onayının ardından Bakanlığın internet sitesi üzerinden erişilebilecek.

Kaynak: BİRGÜN