Günlük yaşamda karşılaşılan hırsızlık vakaları, zaman zaman güvenlik kameraları sayesinde aydınlatılıyor. Bursa'nın Yıldırım ilçesinde yaşanan son olay ise, bu tür vakalarda teknolojinin önemini bir kez daha ortaya koydu.

yankesici bursa kadin (9)

Üç kadın yankesici, bir otobüs durağında bekleyen bir kadının telefonunu çaldı. Olay, sivil sokak timlerinin dikkatli gözleri ve güvenlik kameralarının yardımıyla kayda geçti.

yankesici bursa kadin (2)

Sokak Timlerinin Dikkatli Takibi

Mimar Sinan Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Perihan K. isimli kadın, otobüse binerken Hayat K., Burcu A. ve Belgin A. tarafından takibe alındı. Yankesicilik için çevreyi kontrol eden kadınlar, hızlı hareketlerle mağdura yaklaşıp, telefonunu çaldılar.

yankesici bursa kadin (3)

Bursa’da 3 kadın yankesici otobüs durağında hırsızlık yaparken kadın sokak timi tarafından yakalandı. 3 sabıkalı kadın, hızlı hareketlerle çaldığı telefon sonrası durağa geçerken; kendilerini takipteki sokak timleri tarafından fark edilip gözaltına alındı. O anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

yankesici bursa kadin (5)

Olay, merkez Yıldırım ilçesi Mimar Sinan Mahallesi üzerinde meydana geldi. Emniyet Caddesi üzerindeki otobüs duraklarında bekleyen Perihan K. otobüse bindiği esnada Hayat K. (53), Burcu A. (33) ve Belgin A.'nın (51) ağına takıldı. 3 kadın yankesici çevreyi kontrol ettikten sonra hızlı hareketlerle Perihan K.’ya yaklaştı.

Havaya pompalı tüfeklerle ateş eden magandalar yakalandı Havaya pompalı tüfeklerle ateş eden magandalar yakalandı

yankesici bursa kadin (6)

Şüphelilerden biri otobüse binen kadının dikkatini dağıtırken, diğeri ise elinde siper ettiği çarşaf ile telefonunu alıp durağa döndü. O sırada bölgede onları takip eden biri kadın sokak timleri kadın yankesicileri suç üstündeyken gözaltına alındı.

yankesici bursa kadin (7)


O anlar belediye otobüsünün güvenlik kamerasına an be an yansıdı.


Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan 3 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ederken, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin tüm otobüs ve metro araçlarına farklı noktalarda kamera koymasının suç ve suçluyla mücadelede ciddi katkı sağladığı öğrenildi.

yankesici bursa kadin (8)

Editör: AYHAN BAYRAKTAR