Müslim Serbest'in köşe yazısı

İSTEMEDİLER...

  TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta yer alan temsilcimiz İnegölspor, 2023-2024 sezonunun otuzyedinci haftasında kendi evinde karşılaştığı Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediye Gençlik ve Spor'a 90+3'te yediği golle 1-0 yenildi.

   Play-off iddiasından uzaklaştıktan sonra artık ligde prestij maçlarına çıkan temsilcimiz İnegölspor'dan, sezonun son iç saha maçında taraftarına galibiyet armağan etmesi bekleniyordu.

   Buna karşın rakip Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediye Gençlik ve Spor ise ligde kalmayı son haftaya bırakmamak için temsilcimizi yenmeyi hedefliyordu.

   İnegöl İlçe Stadında güzel bir havada oynanan maçın ilk yarısına temsilcimiz İnegölspor'un vuruşu ile başlandı. Temsilcimiz bu maça herhangi bir yanlış anlama olmasın diye tam kadro çıktı.

Temsilcimiz ilk yarıda Erkan Arda Çağdaş ve Furkan Özyapı'nın birer pozisyonundan yararlanamadı. Buna karşılık konuk ekip de Cerem Talha Dinçer, Ömer Faruk Ermeç, Polat Yaldır ve İrfan Akgün ile bulduğu pozisyonlardan yararlanamadı.

Bu pozisyonların ve daha ilk yarıda konuk ekibin  tarihi farkı  yakalamasının önlenmesinde  kalecimiz Yüksel Egemen Yaylı, Kadir Turhan ve Ömer Gür'ün payının büyük olduğunu belirtmek gerekir.

   Maçın ikinci yarısında da temsilcimiz Nadir Çiftçi, Serhat Baştan ve Ömer Gür ile bulduğu pozisyonlardan yararlanamazken, konuk ekip ise Cerem Talha Dinçer, Hakan Çinemre ve Ömer Faruk Ermeç ile bulduğu pozisyonları değerlendiremedi.

Maçın golsüz berabere sonuçlanacağı düşünülürken, konuk ekibin 90+3'te kazandığı serbest vuruşta ceza sahası içine yapılan ortada topa iyi yükselen Hakan Çinemre kafayla takımını 1-0 öne geçiren golü kaydetti. Müsabaka da konuk ekip Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediye Gençlik ve Spor'un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

   Evet, temsilcimiz İnegölspor sezonun son iç saha maçından maalesef yenilgi ile ayrılarak beraberinde taraftarını da üzmüş oldu.

   Aslında maçın geneline baktığımızda temsilcimiz kötü bir oyun sergiledi. Oyuncularımız sanki maçı kazanmak istemediler. Bazı oyuncuların canla başla mücadele etmeye çalıştığı, bazılarının ise hiç umurunda olmadığı gözlendi. Ayrıca teknik heyetin taktik anlayışı ve oyuncu değişiklikleri ile ne yapmak istediğini anlayamadık doğrusu.

   Yanlış anlamaları önlemek adına son maçlara tam kadro ile  çıkmak düşüncesini yönetim ve teknik heyetin yeniden gözden geçirmesini, sezonun son maçına sözleşmesi devam eden oyuncular ve altyapıya gönderilen gençlerle çıkılmasını bekliyoruz.

 Önemli olan başkalarının ne düşündüğü değil, bizim gelecek sezonda hangi oyuncularla devam edeceğimiz ve altyapıdan hangi oyuncuları kazandırmak istediğimizdir.

   Sezonun son maçlarının tamamı önümüzdeki hafta cumartesi günü saat 15.00'te oynanacak. Deplasmanında Etimesgut Belediyespor ile karşılaşacak olan İnegölsporumuza bu maçta başarılar diliyorum.

Müslim Serbest