Emniyet Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Trafik Haftası, 4-10 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu önemli hafta kapsamında İnegöl'de de dikkat çekici uygulamalar yapıldı. İnegöl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen trafik uygulaması, Ahmet Akyollu Caddesi üzerinde gerçekleştirildi. "Hayatla yarışılmaz" sloganıyla yola çıkan ekipler, trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçladı.

İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, Emniyet Müdürü Okan Şen ve Jandarma Komutanı Üstteğmen İsmail Tepe'nin de katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, sürücülere trafik kurallarının önemi anlatıldı. Kaymakam Arslan, trafik kazalarının önlenmesi adına yapılan bu tür uygulamaların hayati önem taşıdığını vurgulayarak, sürücülerin kurallara uyması gerektiğini belirtti.

Arslan, "Ülkemizde 4-10 Mayıs tarihleri arasında trafik haftası olarak kutlanıyor. Bu yılki mottomuz 'hayatla yarışılmaz'. Trafikte uyulması gereken basit kuralların ihlali büyük üzüntülere ve acılara sebebiyet veriyor. Tüm sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın trafik kurallarına harfiyen uymaları noktasında kolluk kuvvetlerimiz hem denetimlerini yapıyorlar hem de uyarıcı mahiyette broşür dağıtarak farkındalığın oluşması noktasında çalışıyorlar. Ben tüm vatandaşlarımızın trafikte kurallara uyması noktasında tekrar bir kez daha uyarılarda bulunuyorum" dedi.

İnegöl Belediyesi 2023 Bütçesi Oy Çokluğu İle Kabul Edildi İnegöl Belediyesi 2023 Bütçesi Oy Çokluğu İle Kabul Edildi

Uygulama sırasında Emniyet ve Jandarma ekipleri, sürücülere dağıttıkları broşürlerle trafik kuralları hakkında detaylı bilgiler verdi. Bu broşürlerde, trafik güvenliği ile ilgili temel bilgiler ve sık yapılan hatalar üzerinde duruldu, böylece sürücülerin bu kuralları daha iyi anlaması ve uygulaması hedeflendi.

Muhabir: Tuncay Şentürk