Turistlerin evine girdi

Bursa'da bir evden televizyon ve çeşitli eşyaları çalan bir hırsız, polisin hızlı ve dikkatli çalışması sayesinde yakalandı. Merkez Nilüfer ilçesi Fethiye Mahallesi'nde yaşayan Kuveytli turistlerin evine giren hırsız, akşam eve dönen turistlerin durumu fark etmesiyle polise bildirildi. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelinin kendi kendine sürekli konuştuğunu tespit etti.

Genc Gazete Bursa Hirsiz Polis (3)

Sokak Sokak Kameralar İzlendi

Hırsızlık Büro dedektifleri, hırsızın kaçtığı güzergahı belirlemek için sokak kameralarını inceledi. Sonunda hırsızın otobüse bindiği tespit edildi ve BURULAŞ ile irtibata geçilerek şüphelinin kimliği ve ulaşım kartı numarası belirlendi.

"Savcılık izniyle ulaşılan kart bilgileri sayesinde polis, şüphelinin hareketlerini adım adım izlemeye başladı."

Genc Gazete Bursa Hirsiz Polis (2)

Mobil Uygulama ile Adım Adım Takip

Polis ekipleri, Bursa Kart mobil uygulamasını indirerek şüpheli H.S.'yi takip etmeye başladı. 14 suç kaydı bulunan H.S., otobüste kendi kendine konuşurken yakalandı. Santral Garaj Mahallesi'nde belediye otobüsünden inen H.S., polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Genc Gazete Bursa Hirsiz Polis (4)

Güvenlik Kameraları Her Adımı Kaydetti

H.S.'nin belediye otobüsündeki garip davranışları ve kendi kendine konuşması kameralara yansıdı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen H.S., işlemlerinin ardından mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. H.S.'nin hırsızlık sonrası evden çıkma ve bölgeden uzaklaşma anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kaynak: İHA