Akhisar Mahallesinde 2017 yılında İnegöl Belediyesi'nin tahsis ettiği 3 bin m2'lik alanda hayırsever işadamı tarafından yapımına başlanan Akhisar Miraç Camii, 2019 yılında hizmet vermeye başlamıştı. Caminin çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları da Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin malzeme desteği ve İnegöl Belediyesi'nin işçilik desteği ile tamamlandı. Yanındaki kuran kursu, lojmanı, taziye evi ve WC'leri ile eksiksiz şekilde hizmete giren cami için bugün açılış töreni düzenlendi.

Vadeli mevduat hesabı caiz mi? Vadeli mevduat hesabı caiz mi?

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılışta konuşan Belediye Başkanı Alper Taban "Aslında camimiz 2019 yılında hizmet vermeye başlamıştı ancak ufak tefek eksikleriyle birlikte bugün itibariyle çevre düzenlemesi, peyzajı ve tüm eksikleri giderilerek tam manasıyla hazır hale geldi. Burada kuran kursu, lojman, taziye evi ve WC'ler gibi kullanım alanları yapıldı. Camimizin yapımı için İnegöl Belediyesi olarak burada 3 bin m2'lik bir alanın tahsisini yapmıştık. Yine burada kıymetli hayırseverimizin katkı ve destekleriyle, buradaki çok değerli dernek yönetimimizin çaba ve gayretleriyle bu değerli eser mahallemize kazandırılmış oldu" dedi.

Kaymakam Eren Arslan ise camilerin Allah'a iman eden, inanan mümin kulları tarafından inşa edildiğini kaydederek; "O yüzden cami bizim sadece ibadet yeri olarak hayatımızda değil, hayatımızın her anlamında, şehirlerimizin, örf ve adetlerimizin merkezinde olan yerlerdir. Camilerde biz sadece ibadet görevini yerine getirmeyiz, camide bir oluruz, toplanırız, dert ve tasalarımızı, sevinçlerimizi paylaşırız. Camiler bizim hem maddi hem manevi merkezindedir. Bu camileri imar etmek çok kıymetli. Bu anlamda emeği geçen hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Ancak bu camilerin içini doldurmak, dışını tertemiz tutmak camileri imar etmek kadar önemli. Koruyup kollamak, geleceğe taşımak da bizim sorumluluğumuz. Bu güzel ibadethanenin şehrimize, mahallemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" ifadelerinde bulundu.

Konuşmalar sonrası yapılan dualar eşliğinde caminin açılış kurdelesi kesildi. Ardından kalabalık cemaat Cuma namazını eda etti. Açılış sırasında ikramlar da yapıldı.