İstanbul, İnegöl, Bursa, Düzce, Ardahan, Manisa, Muş, Tekirdağ, Kırklareli, Uşak ve Muğla'dan sonra Bitlis'te de geniş çaplı protestolar düzenlendi.

İnsanlık dramı ve adalet talepleriyle dolu bu gösteriler, bölge halkının duyarlılığını ve dayanışma ruhunu gözler önüne serdi.

filistin turkiye (2)

Yurt Genelinde Gazze'ye Destek, İsrail'e Tepki Büyüyor

İstanbul'da Konsolosluk Önünde Gösteri

İstanbul'da Anadolu Gençlik Derneği üyelerinin öncülüğünde İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan kalabalık, Gazze'ye yönelik saldırıları protesto etti. Ellerinde Türkiye ve Filistin bayraklarıyla ve meşaleler yakarak tepkilerini dile getirdiler.

Sarıgöl'de Kamyonet Üzüm Bağına Devrildi: 5 Yaralı Sarıgöl'de Kamyonet Üzüm Bağına Devrildi: 5 Yaralı

Düzce'de Belediye Önünde Kalabalık Protesto

Düzce'de yüzlerce vatandaş, İsrail’in saldırılarına karşı belediye binası önünde toplanarak sloganlar attı. Filistinlilere destek ve İsrail'e yönelik kınamaların yoğun olduğu gösteride, Kuran-ı Kerim'den ayetler okunarak insanlık dramına dikkat çekildi.

Ardahan'da Gece Yürüyüşü

Ardahan kent merkezinde gece saatlerinde toplanan onlarca kişi, Filistin bayrakları açarak İsrail'in saldırılarını protesto etti. AGD Derneği Ardahan temsilcisi Turhan Taşdemir'in, "Zulme karşı atmış olduğumuz her bir adım ve eylem bizleri yeniden diriltir" sözleri dikkat çekti.

Manisa'dan Boykot Çağrısı

Manisa'da Milli İrade Platformu üyesi sivil toplum kuruluşları, İsrail’in devam eden saldırılarını kınamak ve boykot çağrısı yapmak üzere bir araya geldi.

Muş'ta İletişim Kesintisine Tepki

Muş'ta İsrail’in saldırıları sonucu Gazze'de iletişim hizmetlerinin kesilmesine karşı düzenlenen protestoda, vatandaşlar Türk ve Filistin bayraklarıyla sloganlar atarak tepkilerini ortaya koydu.

Tekirdağ ve Kırklareli'nde STK'lar Öncülüğünde Gösteriler

Tekirdağ ve Kırklareli'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etmek için meydanlara indi.

Uşak'ta Geniş Çaplı Destek Eylemi

Uşak'ta Anadolu Gençlik Derneği ve diğer sivil toplum kuruluşları, Filistin'e destek eylemi düzenleyerek seslerini yükseltti.

Bitlis'ten Kınama ve Dua

Bitlis'te STK ve vatandaşlar, İsrail’in Gazze'ye saldırılarına karşı kınama ve dua içeren bir protesto gerçekleştirdi.

inegol filistin (1)

Bu protestolar, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden yükselen ortak sesin, uluslararası camiaya ulaşması açısından büyük önem taşıyor. Adalet ve insan hakları ihlallerine karşı bir araya gelen bu sesler, dünyanın dört bir yanına yayılarak uluslararası dayanışmanın gücünü ortaya koyuyor.