Peki, bu durum günlük yaşantınızı nasıl etkileyecek ve hangi illerde dikkatli olmalısınız?

Yoğun Yağışlar ve Mevsim Normallerinin Üzerinde Sıcaklıklar

Marmara ve Ege Bölgesinde Beklenen Durum

Marmara ve Ege Bölgeleri, özellikle Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, İzmir ve Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak yağışlara hazır olun. İstanbul ve İzmir'de de gece saatlerinde başlayacak yağışlar, öğle saatlerine kadar etkisini sürdürecek.

hava-12

Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi

Akdeniz'in doğusu ve İç Anadolu'nun kuzeybatısı da dikkatli olmalı. Antalya'nın doğusunda ve Ankara'da beklenen kuvvetli yağışlar, hayatı olumsuz yönde etkileyebilir.

Karadeniz Bölgesinde Durum

Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde sağanak yağışlar bekleniyor. Trabzon ve Samsun'da da aralıklı sağanak yağışlar gözlemlenecek.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu

Van, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, Diyarbakır ve Erzurum parçalı bulutlu bir gün geçirecek.

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların ve yer yer kuvvetli rüzgarların beklendiğini duyurdu.”

Hava sıcaklıklarının, yağış alan yerlerde biraz azalmasına rağmen genel olarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarların güney yönlerden orta, bazı bölgelerde ise kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi öngörülüyor.

hava2-1

Bugün Yurt Genelinde Hava Durumu   Bugün Yurt Genelinde Hava Durumu  

WhatsApp’ta Genç Gazete kanalını takip edin:

https://whatsapp.com/channel/0029Va9sUvv7YSdBkk9nnX0G

KANALI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?

Eğer bu yazıyı mobil web tarayıcıdan ya da uygulamadan okuyorsanız BURAYA tıklayarak abone olabilirsiniz.

Whatsapp İhbar Hattımıza haber göndermek için;

0532 696 30 57