1. İstanbul:

Yoğun temposu, kalabalık nüfusu ve genç nüfusuyla İstanbul, sosyal medya kullanımında da zirveyi kimseye bırakmıyor. Özellikle Instagram ve Twitter'da İstanbullular, hem gündem yaratıyor hem de gündemi takip ediyor. Şehrin dinamik yapısı, sosyal medyaya da yansıyor.En çok yemek gönderisi paylaşılan şehrimiz..

Genc Gazete Sosyal Medya Iller Ankara Istanbul Izmir Antalya Bursa (2)

2. Ankara:

Siyasetin kalbi Ankara, sosyal medya arenasında da iddialı. Genç ve dinamik nüfusu ile Ankara, özellikle Instagram ve YouTube platformlarında öne çıkıyor. Bilgi edinmek, eğlenmek ve güncel kalmak için Ankaralılar sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor.Tahmin edeceğiniz üzere en çok siyasi içerik paylaşılan şehirlerimizden biri..

Genc Gazete Sosyal Medya Iller Ankara Istanbul Izmir Antalya Bursa (1)

3. İzmir:

Güneşin şehri İzmir, sosyal medya kullanımında da iddiasını ortaya koyuyor. Genç İzmirliler, Instagram ve TikTok'ta hem eğleniyor hem de eğlendiriyor. Şehrin renkli yaşam tarzı, sosyal medya paylaşımlarına da yansıyor. İzmir, hem fotoğraf hem de video içerikleriyle dikkat çekiyor.En çok deniz paylaşımı yapılan şehir İzmir olabilir mi?

Genc Gazete Sosyal Medya Iller Ankara Istanbul Izmir Antalya Bursa (5)

4. Bursa:

Yeşil Bursa, tarihi ve kültürel zenginliklerini sosyal medya aracılığıyla da tüm dünyaya duyuruyor. Bursalılar, Facebook ve Instagram'da hem şehirlerinin güzelliklerini paylaşıyor hem de sosyal etkileşimde bulunuyor.Haber kategorisinde ise en çok Bursa’nın etkileşim gösterdiği biliniyor!

Genc Gazete Sosyal Medya Iller Ankara Istanbul Izmir Antalya Bursa (7)

5. Antalya:

Turizmin başkenti Antalya, sosyal medyayı da turizmin bir parçası haline getirmiş durumda. Hem yerli halk hem de turistler, Antalya'nın eşsiz güzelliklerini sosyal medya platformlarında paylaşıyor. Instagram ve YouTube, Antalya'da en çok kullanılan platformlar arasında yer alıyor.

Genc Gazete Sosyal Medya Iller Ankara Istanbul Izmir Antalya Bursa (3)

Peki siz hangi şehirden sosyal medyaya bağlanıyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Genc Gazete Sosyal Medya Iller Ankara Istanbul Izmir Antalya Bursa (6)

Kaynak: Haber Merkezi