Gazeteci ve yazar Rasim Ozan Kütahyalı, katıldığı bir YouTube programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Kütahyalı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden seçilmesi durumunda, "kayyum" tehdidiyle karşı karşıya kalabileceğini iddia etti. Kütahyalı, özellikle Kürt seçmenlerin oy oranının bu durumda belirleyici olacağını vurguladı.

İsmailağa Cemaati'nin Lideri Hasan Kılıç 94 Yaşında Vefat Etti İsmailağa Cemaati'nin Lideri Hasan Kılıç 94 Yaşında Vefat Etti

Kütahyalı'nın açıklamaları, siyasi çevrelerde ve kamuoyunda geniş yankı buldu. Kendisinin "İkinci kişi yok yanımda. Ben inisiyatif alıyorum, Kürtlere bunu borcum olarak görüyorum" şeklindeki ifadeleri, özellikle Kürt seçmenlerin İstanbul'daki seçim sonuçları üzerindeki etkisinin altını çizdi.

Bu iddialar, İstanbul ve Türkiye genelinde siyasi tartışmaları alevlendirirken, yerel seçimlere kısa bir süre kala gündemin sıcak maddelerinden biri haline geldi. Kütahyalı'nın bu çıkışı, seçim öncesi olası kayyum atamaları ve İstanbul'da seçim dinamiklerine ilişkin spekülasyonları artırdı.

Kaynak: Haber Merkezi