Turhan Şahin yazdı

İNEGÖLLÜ AŞÇIBAŞI SINAVDA: Bir kamu hastanesine aşçı alınacaktı. Hastane yetkilileri adayları tek tek alıyorlar, genel kültürleri ne durumda diye de sorularla tanımaya çalışıyorlardı.

 İnegöllü bir ustamız da başvuranlar arasındaydı.

“Yahu size tarih öğretmeni mi lazım, aşçı mı lazım? Ustalık burada anlaşılmaz, bizi bi mutfağa sokun da usta kimmiş görün bakalım.” dedi.

 Gülüşmeler oldu, “Tamam onu da yapacağız.” dediler. Ustamızı ve diğer ustaları mutfağa da soktular, ustamız işi almayı başardı.

İZ BIRAKAN İNEGÖLLÜLER

HÜSEYİN ŞAHİN: XXIV, XXV ve XXVI.  Dönem Bursa Milletvekili, İl genel meclis üyesi, işadamı. 12 Ocak 1968 tarihi İnegöl doğumludur. İlkokul eğitimini İnegöl Gazipaşa İlkokulunda, ortaokul ve lise eğitimini İnegöl İmam Hatip Lisesi’nde yaptı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Orman ürünleri ve mobilya sektöründe ticari faaliyetler yaparak hayatını sürdürdü. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevinde bulundu. İGİAD İnegöl Genç İşadamları Derneği Kurucu üye olup 27 Aralık 1999 tarihli kongrede yönetim kurulu üyesi, 28 Aralık 2001 tarihli kongrede başkan seçilmiş olup bu görevi 17 Mayıs 2004 tarihine kadar sürdürmüştür. Bu süreç içinde Güney Marmara Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu Kurucu Üye ve Başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yaptı. 15 Haziran 1993, 11 Mayıs 1998, 31 Ocak 2000 ve 22 Ağustos 2001 tarihli kongrelerde İnegölspor Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiştir. 11 Haziran 2005 ile 07 Haziran 2006 tarihleri arası Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesidir. İdari Asbaşkan ve Türkiye Futbol Federasyonu Delegeliği görevlerinde bulunmuştur. Kurucu Üye olduğu AK Parti’de 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde Bursa İl Genel Meclis üyeliğine seçildi beraberinde İl Daimi Encümen Üyeliği görevini de yerine getirdi. XXIV. Dönem 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde  AK Parti Bursa Milletvekili seçildi. İnegöl’de olduğu kadar Bursa’da da biliniyor olması hem kendisi hem seçmenler için avantaj oldu. İnegölspor ve Bursaspor Kulüplerinde yöneticilik yapmış olması da bu iki kulübümüzün işleyişine kolaylıklar sağladı. XXV. Dönem 07 Haziran 2015 Milletvekili Olağan ve XXVI. Dönem 01 Kasım 2015 erken Milletvekili Genel seçimlerinde de Bursa Milletvekilliği görevine yeniden seçilmiş oldu.

DOÇ.DR.MUSA ŞAHİN: Artvin-Şavşat 1956 yılı doğumludur. 1960 yılında İnegöl’e taşındılar. İlkokulu İshakpaşa İlkokulu’nda okudu. Ortaokul ve Liseyi Düzce İmam Hatip Lisesi’nde okudu, 1973-74 İnegöl Lisesi Fen Kolu mezunudur. 1975-79 yılları Yüksek İslam Enstitüsü’nde yükseköğrenimini yaparken çift anadal yaptı ve İstanbul Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okudu. İlk görev yeri Mecidiyeköy Lisesi’nde öğretmen olarak göreve başladı.  1980-1997 yıllarını İstanbul’da öğretmen ve yönetici olarak geçirdi. 1998-2009 yıllarını Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Yrd.Doç.Dr. öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2009 yılından itibaren de Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.