Bursa'da ev arkadaşı ve bir eczacı kalfasını öldürüp cesetle İstanbul'a giden Ahmet Burak Demir'in yargılanmasına başlandı. Demir, eczacı kalfası Serdar Ergun’a borç verdiğini ve tehdit edildiği için cinayeti işlediğini öne sürdü. Mahkeme, Demir'in akıl sağlığı ile ilgili tedavi gördüğü bilgisine dayanarak, doktorunun tanık olarak dinlenmesine ve Adli Tıp Kurumu'na sevkine karar verdi.

Ahmet Burak Demir, eczacı kalfası Serdar Ergun ve ev arkadaşı Murat Kutlu'yu öldürdüğünü itiraf etti. Demir, Ergun'un cesedini aracına koyup İstanbul'a götürdüğü, Kutlu'nun cesedini ise evinde parçaladığı ortaya çıktı.

Sınırdan Tencere İçinde 45 Bin Euro Kaçırmaya Çalıştılar Sınırdan Tencere İçinde 45 Bin Euro Kaçırmaya Çalıştılar

Soruşturma Süreci ve İddianame

“Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma 7 ayda tamamlandı. İddianamede, Ahmet Burak Demir'in iki kişiyi öldürdüğü ve cesetleriyle ilgili şok edici detaylara yer verildi.”

Soruşturma süresince toplanan deliller, Demir'in iki cinayeti nasıl işlediğini ve cesetlerle ne yaptığını ayrıntılı olarak ortaya koydu.

Yargılama Süreci ve Mahkeme Kararları

Demir'in yargılanmasına başlandı ve mahkeme, sanığın akıl sağlığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'na sevkine karar verdi. Demir, mahkemede tehdit edildiğini ve bu nedenle cinayetleri işlediğini iddia etti.