Bursa'da 5 Mart 2024 Salı günü için Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu raporu şu şekildedir: Öğle saatlerinden itibaren şehir genelinde bölgesel olarak sağanak yağış geçişleri beklenmektedir. Bu yağışlar, sıcaklığın en yüksek 16 derece olarak ölçüldüğü bir gün içinde etkili olacaktır. Özellikle öğle saatlerinden sonra yağışların yoğunlaşması beklenmektedir.

Termometrelerde meydana gelecek düşüşlerle birlikte, yağışlı hava koşulları hafta sonuna kadar devam edecektir. Bu süre zarfında aralıklarla gerçekleşecek yağışlar, genel olarak şehirde ılıman bir hava oluşturacaktır. Hava durumu, günlük yaşamı etkileyecek ölçüde yağışlı geçişlere sahne olacaktır.

İnsanlar, bu dönemde sık sık yağışlı hava koşullarıyla karşılaşacaklarından dolayı dışarıda aktiviteler düzenlerken ve seyahat planları yaparken dikkatli olmalıdırlar. Trafikte oluşabilecek olumsuzluklardan kaçınmak adına tedbirli olunmalı ve günlük hava durumu güncellemeleri takip edilmelidir.

Hafta sonuna kadar devam edecek yağışlar, su birikintilerine ve yerel su baskınlarına neden olabileceğinden, özellikle altyapı ve taşıma sistemleri açısından dikkatli olunmalıdır. Bursa sakinleri, meteorolojik güncellemelere dikkat ederek gerekli önlemleri almalı ve hava koşullarına uygun giyim ve ekipmanlarla donanmalıdırlar.

Bursa'da yeni haftanın ikinci iş günü, 5 derecelik bir sıcaklıkla başlamıştır. Sabah saatlerinde çok bulutlu bir gökyüzüyle gün doğumu yaşanmıştır. Öğle saatlerine doğru, hava 8 derece civarında seyrederken, çok bulutlu gökyüzü devam etmiştir.

Mazbatalarını alan başkanlar, Vali Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti Mazbatalarını alan başkanlar, Vali Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti

Öğle saatlerinde şehir genelinde yer yer sağanak yağış geçişleri gözlemlenmiş, hava sıcaklığı ise 13 derece civarında seyretmiştir. Öğleden sonra termometreler 16 derece seviyelerine ulaşmış, şehir genelinde yer yer sağanak yağışlar devam etmiştir.

Akşam saatlerine doğru termometreler 14 dereceye düşerken, sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanmıştır. Akşam saatlerinde bölgesel olarak görülen yağışlar ve çok bulutlu hava, termometreleri 7 derece seviyelerine çekmiştir. Gece boyunca da yağış geçişleri devam etmiş, gökyüzü çok bulutlu olarak kalmış ve termometreler 7 derece seviyelerinde ölçülmüştür.

Meteoroloji'nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre, yağış geçişleri Bursa genelinde hafta sonuna kadar devam edecek ve sıcaklıklarda önemli düşüşler beklenmektedir.

Yeni haftanın üçüncü iş günü (YARIN), sabah saatlerinde 4 derece civarında başlayacak. Gün içinde yer yer sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 12 derece seviyelerinde seyredecektir.

Haftanın dördüncü iş günü (PERŞEMBE) sabah saatlerinde 2 derece ölçülürken, gün içinde yer yer yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzü devam edecek, en yüksek sıcaklık 14 derece seviyelerinde ölçülecektir.

Haftanın son iş günü (CUMA) sabah saatlerinde 3 derece olarak başlayacak. Gün içerisinde bölgesel yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 10 derece seviyelerine ulaşacaktır.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ), sabah saatlerinde sıcaklık 0 derece civarında olacak. Gün içinde yer yer yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzü devam edecek, termometreler 11 derece seviyelerinde seyredecektir.

Kaynak: Haber Merkezi