YKS geç başvuru dönemine ilişkin tüm detaylar YKS geç başvuru dönemine ilişkin tüm detaylar

Kütahya’da 2023 yılında tamamlanan 11 okul binasıyla birlikte güvenli, nitelikli ve modern eğitim ortamları oluşturma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, 2023 yılında tamamlanan 11 okul binasıyla birlikte Kütahya’da güvenli, nitelikli ve modern eğitim ortamları oluşturma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

Açıklamada, "Depreme dayanıklı binalarımız, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için özenle inşa edildi. Tamamlanan okullarımız, Gediz Altınkent Ortaokulu (12 sınıflı), Merkez Zafertepe Ortaokulu (16 sınıflı), Tavşanlı İbrahim Düvenli İlkokulu (8 sınıflı), Gediz Zafer Anaokulu (8 sınıflı), Gediz Erdoğmuş Ortaokulu (8 sınıflı), Merkez Atakent İlkokulu (16 sınıflı), Merkez Atakent Ortaokulu (16 sınıflı), Merkez Yunus Emre İlkokulu (16 sınıflı), Mimar Sinan Ortaokulu Ek Bina (16 sınıflı), Merkez Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi (24 sınıflı) ve Merkez Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (24 sınıflı). Nisan 2024’e kadar tamamlanacak 4 okul binamızın inşaatı da hızla devam ediyor. İnşaatı devam eden okullarımız, Merkez Nesrin Güral Anaokulu (12 sınıflı), Merkez Kütahya Spor Lisesi (16 sınıflı), Altıntaş Mustafa Kemal Ortaokulu (16 sınıflı) ve Merkez Çinikent Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu (12 sınıflı). Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: iha