Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hayatını kolaylaştıracak önemli bir dönüşüm gerçekleşiyor. İçişleri Bakanlığı'nın 2017'de başlattığı uygulama ile kimlik kartları ve sürücü belgeleri birleştiriliyor.

Çocuklarda Telefon Kullanımı...Aileler Ne Yapmalı? Çocuklarda Telefon Kullanımı...Aileler Ne Yapmalı?

Kimlik ve Ehliyet Birleşiyor

Nüfus müdürlüğüne başvurarak gerçekleşen bu yeni düzenleme, 5 dakikalık hızlı bir süreçle tamamlanıyor. Vatandaşlar, artık sadece kimlik kartlarını yanlarında bulundurarak hem kimlik hem de sürücü belgesi işlemlerini gerçekleştirebilecekler.
Bu sayede gereksiz evrak taşıma derdine son verilecek ve işlemler daha da kolaylaşacak. Yeni düzenleme ile birlikte sürücü belgesi ve kimlik kartı aynı doküman üzerinde yer alacak ve bu sayede vatandaşlar daha az evrak taşıyarak günlük hayatlarını sürdürebilecekler.

AA-20230831-32036099-32036098-ILAN_SITELERINDE_KIMLIK_GIZLENEREK_TASINMAZ_VE_IKINCI_EL_TASIT_ILANI_VERILMESI_ENGELLENECEK

5 Dakikada Hızlı İşlem

Bu dönüşümün ücretsiz olması da vatandaşlar arasında memnuniyetle karşılanıyor. İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı bu adım, vatandaşların işlemlerini hızlandıracak ve bürokratik süreçleri azaltacak.
Kimlik ve sürücü belgesinin birleşmesiyle ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı resmi açıklamaların takip edilmesi ve gereken adımların zamanında atılması önem taşıyor.
Bu dönüşümün vatandaşlara getireceği kolaylıkların yanı sıra, beraberinde getireceği yeni prosedürlerin de bilinmesi gerekiyor. Bu sayede, vatandaşlar haklarından tam olarak faydalanabilecek ve işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Editör: Özkan Duran