İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Cumhur İttifakı'nın İstanbul Havalimanı Metrosu Kağıthane-Gayrettepe Etabı Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Törende konuşan Kurum, İstanbul'u kapsayan geniş bir metro ağı oluşturarak her ilçeye ulaşım imkanı sağlama taahhüdünde bulundu.

Murat Kurum, İstanbul Havalimanı Metrosu Kağıthane-Gayrettepe Etabı Açılış Töreni'nde Ulaşım Vizyonunu Paylaştı

Gayrettepe-Kağıthane Metro Hattı'nın, Türkiye'nin en derin metro istasyonuna ev sahipliği yapmasıyla birlikte, ulaşım modlarını İstanbul Havalimanı'na kesintisiz bir şekilde bağlayarak önemli bir adım attıklarını belirtti. Kurum, yaptığı konuşmada adaylığı süresince İstanbullular'ın beklentilerini anlamaya çalıştıklarını ve şehrin ulaşım ve trafik sorunlarına odaklanarak çözüm planları oluşturduklarını ifade etti.

Murat Kurum'un İstanbul İçin Ulaşım Vizyonu: Metro Ağı ve Trafik Sorunlarına Çözüm Odaklı Planlar

Adaylık dönemlerinde planlarını ve kıymetli bakanıyla birlikte gerçekleştirdikleri çalışmaları vurgulayan Murat Kurum, İstanbul'un ulaşım ve trafik sorunlarını ele alarak metro projeleriyle şehrin geleceğini şekillendireceklerini söyledi. İstanbul'un çeşitli bölgelerine yayılacak geniş bir metro ağı oluşturacaklarını belirten Kurum, bu sayede şehirdeki ulaşımın daha hızlı ve kesintisiz hale gelmesini sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Gayrettepe-Kağıthane Metro Hattı'nın Derin İstasyonu İstanbul Havalimanı'na Kesintisiz Bağlantı Sağlıyor

31 Mart akşamı için sahalarda olacaklarını ve millet için canla başla çalışacaklarını vurgulayan Kurum, İstanbul'un 10 yıllık vizyonunu ortaya koyarak, metro gitmeyen hiçbir ilçe bırakmayacaklarına dair kararlılıklarını dile getirdi. Trafik sorununu büyük ölçüde iyileştirme hedefini 10 yıl içinde gerçekleştirmeyi planladıklarını belirten Murat Kurum, İstanbul'un evladı olmanın ve millete hizmet etmenin bir gurur olduğunu ifade ederek, seçim sonrasında da aktif bir rol oynayacaklarını taahhüt etti.

Anagold Madencilik Türkiye Müdürü C.Y.D: 'Çatlak Fotoğraflarını Mailimde Üç Gün Sonra Gördüm Anagold Madencilik Türkiye Müdürü C.Y.D: 'Çatlak Fotoğraflarını Mailimde Üç Gün Sonra Gördüm

Murat Kurum'un Açıklamaları: İstanbul'un Geleceğini Şekillendirecek Metro Projeleri ve 10 Yıllık Ulaşım Vizyonu

Kurum'un açıklamaları, İstanbul'un ulaşım sorunlarına yönelik kapsamlı çözüm planlarını ve şehirdeki altyapıyı güçlendirmeye yönelik kararlılığını yansıtması bakımından önem taşıyor. Bu açıklamalar, İstanbul'un gelecekteki ulaşım vizyonunu belirlemede ve şehirdeki trafik sorunlarına çözüm getirmede atılan adımları vurguluyor.

Editör: İHSAN KURAN