Hepimiz uzun ve sağlıklı saçlara özeniyoruz, değil mi? Genetik faktörler bir yana, beslenme şeklimiz de saç sağlığımız ve uzama hızı üzerinde büyük rol oynuyor. İşte saçlarınızı kıskanç bakışlara hedef yapacak, meyveler ve faydaları!

1. Avokado: 

avokadoo
Saç bakım ürünlerinin yıldızı avokado, içeriğindeki E vitamini ve sağlıklı yağlarla saç köklerini besleyerek uzama sürecini hızlandırıyor. Saç derisini nemlendirerek kırılmaları da azaltan avokadoyu, saç maskesi olarak uygulayabilir veya salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz. 

2. Çilek: 
Çilek Sirkesi Ev Yspımı
C vitamini deposu çilek, saç köklerini güçlendirerek saçların daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan çilek, saç derisini serbest radikallerin zararlarından koruyarak saçlarınızın sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlıyor. 

3. Portakal: 
Portakal Kabuğu Neye Iyi Gelir
Yüksek C vitamini içeriğiyle bilinen portakal, kolajen üretimini artırarak saçların daha güçlü ve hızlı uzamasını destekliyor. Portakal suyu ise saç köklerini besleyerek saç dökülmesini azaltmaya yardımcı oluyor. 

4. Kivi: 
kivii
E ve C vitamini zengini kivi, saç köklerini güçlendirerek saçların daha hızlı uzamasına ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor. Saç derisini nemlendirerek saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayan kivinin tadına doyamayacaksınız!

5. Elma: 
elma sirke (5)
Biyotin ve folik asit açısından zengin olan elma, saç köklerini besleyerek saçların daha hızlı uzamasını destekliyor. Aynı zamanda saç derisini besleyerek kepek oluşumunu da engelleyen elma, hem lezzetiyle hem de faydalarıyla gönlümüzü fethediyor.

6. Nar: 
 Sağlığa En İyi Etki Eden  Meyveler  Bakın Hangileriymiş Nar
Antioksidanlar ve C vitamini deposu nar, saç köklerini güçlendirerek saçların uzama hızını artırıyor. Saç derisindeki kan dolaşımını artırarak saçların daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayan narı, salatalarınıza ekleyebilir veya suyu ile serinleyebilirsiniz.

7. Muz: 
Muz
Potasyum ve B vitamini kaynağı muz, saç köklerini besleyerek saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlıyor. Aynı zamanda saçın nem dengesini koruyarak kırılmaları önleyen muzu, kahvaltılarınıza ekleyebilir veya ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ