AW016818_07BELEDİYEDE TEMİZLİK İŞÇİSİ

İstanbul’da 30 yıl çalıştıktan sonra Bolu’nun Mudurnu ilçesine yerleşen 50 yaşındaki bir çocuk annesi Neriman Demiray, 2 aydır Mudurnu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde temizlik işçisi olarak görev yapıyor.

AW016818_06

İlçenin sokaklarını gezerek temizleyen Neriman Demiray, işini severek yaptığını ve sokakları pırıl pırıl yapmanın mutluluğu içerisinde olduğunu dile getirdi. Tek hayalinin öğretmenlik olduğunu söyleyen Demiray, gençlerin okullarına önem vererek ve okuyabildikleri yere kadar okumalarını istedi.

AW016818_05

İŞİMİ SEVEREK YAPIYORUM

Mudurnu esnafının yapılan temizlikten memnun olmasının kendisini motive ettiğini belirten Neriman Demiray, “Hayat şartları zor. Bu şartlarda hal böyleyken bir işe girmek zorundaydım. Evim kira, kendime ait bir evim şu an yok. 4 aydır boştaydım, 2 ay olacak neredeyse bu işe girdim, çok memnunum işimden. İşimi severek yapıyorum.

AW016818_04

15 SENEDİR EŞİNDEN AYRI

Aynı zamanda esnaflar da beni desteklediğini görüyorum. Konuşmalar bu yönde, o da beni sevindiriyor ve işime daha fazla sarılmamı ve motive olmamı sağlıyor. 30 yıldır İstanbul’daydım, buraya 6 ay oldu geldiğim ve 4 ay boşta kaldığım için bu işi zor bela bulduk. Sağ olsun bir arkadaşım tarafından tavsiye edildim, sağ olsun Belediye Başkanı kırmadı.

AW016818_03

Necdet Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bir oğlum var, 15 senedir eşimden ayrıyım, hayatın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz, bir kadın olarak daha da zor gerçekten. İnsanların beni sevip bana değer vermesi, yaptığım işi beğenmesi beni motive ediyor” dedi.

Kahve keyfinden kimse ödün vermiyor Kahve keyfinden kimse ödün vermiyor

AW016818_02

GENÇLER OKUSUNLAR

Tek hayalinin öğretmenlik olduğunu söyleyen Neriman Demiray, “İşe başladığımda bu sokağın eli yüzü açıldı temizlik gördü. Buralar bakılmayacak haldeydi, kendi içimden geldiğince yapıyorum, böyle temiz olması gerekiyor her şeyin, onun da takdirini görüyorum. Ben üzülüyorum gençliğe, gençlik adına şimdiki nesil beni korkutuyor açık söyleyeyim. Ama okumalarını tavsiye ediyorum.

AW016818_01

"ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYORDUM"

Her şeyden önce ben yaptığım işten üzgün değilim, bunun altını çizeyim. Ben de isterdim kalem tutmayı. Öğretmen olmak istiyordum ama olmadı. Hayat şartları, fakirlik, yoksulluk ileride benim için bu iş biter, hayat devam ettiği için bu iş var olacak, gelecek nesil için olacak, birileri mutlaka yapmak zorunda, yapılmak zorunda çünkü olmazsa olmaz. Ben gençliğe okumalarını tavsiye ediyorum, ama bu tür işlerden de rahatsızlık duymamalılar. Ben aslında çöpçüyüm, ben çöpçüyüm diyorum kendime” diye konuştu.