Yerel seçimlere yönelik olarak tüm hazırlıklar hız kazanıyor ve Cumhur İttifakı, 31 Mart 2024 yılındaki seçimleri için İstanbul ve Ankara gibi kritik belediyeleri kazanmayı hedefliyor.

Cumhur İttifakın İlk hedefi onları geri almak

AK Parti ve MHP heyetleri, bu amaçla stratejilerini ve yol haritalarını belirlemek için iki defa bir araya geldi. Heyet, haftada en az bir defa buluşarak seçim çalışmalarını koordine etmiş olacak.

MB Başkanı Erkan reel sektör toplantılarına devam ediyor MB Başkanı Erkan reel sektör toplantılarına devam ediyor

Cumhur İttifakın İlk hedefi onları geri almak

Heyet altı kişiden oluşmakta. AK Parti'den Genel Başkan Vekili Efkan Ala ve Genel Başkan Yardımcıları Yusuf Ziya Yılmaz ile Ali İhsan Yavuz, MHP'den Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız ve Sadir Durmaz ile Grup Başkan Vekili Muhammed Levent Bülbül yer almakta. Heyetin yakın zamanda tekrar toplanması bekleniyor.

Cumhur İttifakın İlk hedefi onları geri almak

HÜDA PAR'ın Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı almış olduğu ve AK Parti Genel Merkezi ile görüştüğü bildirildi. Görüşme, 31 Mart yerel seçimlerinde izlenecek strateji ve yol haritası üzerine odaklandı.

Cumhur İttifakı'nın öncelikli hedefi, 2019 yılındaki yerel seçimlerinde muhalefetin kontrolüne geçen İstanbul ve Ankara gibi büyük belediyeleri yeniden geri kazanmak.

Her iki parti, kendi çalışmalarını yapmakta ve raporlarını birbirleriyle paylaşıyor. Büyükşehirlerin yanı sıra il ve ilçe bazlı iş birliği seçenekleri de yakından değerlendiriliyor.