Bursa'da 7 Mart 2024 Perşembe günü hava durumu, Meteoroloji tarafından yapılan tahminlere göre puslu ve çok bulutlu bir atmosferle şekillenecek. Şehir genelinde gün içerisinde etkili olacak bu hava koşulları, en yüksek sıcaklığın 14 derece olarak ölçülmesine neden olacak.

Genç antrenör trafik kazasında hayatını kaybetti, geride kalan görüntüsü yürek burktu Genç antrenör trafik kazasında hayatını kaybetti, geride kalan görüntüsü yürek burktu

Yarın için ise Meteoroloji tarafından kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Bu uyarıyla birlikte, yağışın şiddetli olabileceği ve şehirde önemli miktarda yağmur bekleniyor. Ayrıca, sıcaklığın yarın birkaç derece daha düşeceği tahmin edilmekte.

Bursa'da yaşayan vatandaşların, özellikle yarın ve hafta sonu dışarı çıkarken dikkatli olmaları ve yağışa karşı önlemler almaları önerilmektedir. Ayrıca, güncel hava durumu raporlarını takip etmek, olası değişikliklere karşı bilgi sahibi olmak önemlidir.

Bursa'da hava durumu raporuna göre, yeni haftanın dördüncü iş gününe 2 derecelik bir sıcaklıkla başlandı. Sabah saatlerinde puslu ve çok bulutlu bir gökyüzüyle gün doğumu yaşandı. Öğle saatlerine doğru, puslu ve çok bulutlu hava devam ederken termometreler 5 derece seviyelerinde seyretti.

Öğle saatlerinde şehir genelinde çok bulutlu gökyüzü hakimdi ve hava sıcaklığı 11 derece seviyelerinde devam etti. Öğle saatleri sonrasında ise termometreler 13 derece seviyelerini gösterirken, çok bulutlu hava şehri sardı.

Akşam saatlerine doğru, termometreler 14 derece olarak ölçülürken, gün batımı çok bulutlu gökyüzüyle yaşandı. Akşam saatlerinde de gökyüzü çok bulutlu olmaya devam etti ve termometreler 9 derece seviyelerinde ölçüldü. Gece saatlerinde ise gökyüzü yine çok bulutlu olarak kaldı ve termometreler 7 derece seviyelerinde ölçüldü.

Bursa genelinde bugün yağış beklenmezken, yarın kuvvetli yağış geçişi uyarısı yapıldı. Haftanın son iş gününde sıcaklık sabah saatlerinde 5 derece olarak ölçüldü. Gün içerisinde bölgesel kuvvetli yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 11 derece seviyelerinde ölçülecek.

Hafta sonunun ilk gününde termometreler sabah saatlerinde 2 derece seviyelerinde ölçüldü. Gün içerisinde yer yer yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 12 derece seviyelerinde ölçüldü. Hafta sonunun son gününde sabah saatlerinde termometreler 3 derece olarak ölçüldü. Gün içerisinde puslu ve bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 14 derece seviyelerinde ölçüldü.

Yeni haftanın ilk iş gününde sabah saatlerinde sıcaklık 5 derece seviyelerinde ölçüldü. Gün içerisinde termometrelerdeki ani yükseliş sonrası parçalı bulutlunun güneşli gökyüzüyle birlikte sıcaklık 24 derece seviyelerine kadar tırmandı.

Kaynak: Haber Merkezi