Bursa için 3 Nisan 2024 Çarşamba günü hava durumu oldukça keyifli görünüyor. Meteoroloji'den gelen rapora göre, gün boyunca parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü hakim olacak. Bu durum, dışarıda vakit geçirmek isteyenler için oldukça uygun bir atmosfer sunuyor. En yüksek sıcaklık 23 derece olarak ölçüldüğü için, hafif bir bahar havasıyla karşılaşmayı bekleyebiliriz.

Hafta sonuna kadar ise Bursa'da sıcaklıkların 20 derece seviyesinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor. Bu, baharın kendini iyice hissettirdiği ve dışarıda yapılan etkinliklerin keyifli hale geldiği bir ortam sağlayacak gibi görünüyor. Bu güzel havayı değerlendirmek için şehirdeki parklara gitmek, açık hava kafelerinde oturmak veya doğa yürüyüşleri yapmak harika bir fikir olabilir.

Ancak, güneşin keyfini çıkarırken hafif bir rüzgar olduğunu ve bu nedenle hafif bir şal veya ceketin yanınızda bulundurmanın akıllıca olacağını unutmamak önemlidir. Ayrıca, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için güneş kremi ve şapka gibi güneş koruma ekipmanlarını da yanınızda bulundurmanızı öneririm.

Bursa'nın 5 günlük hava durumu için ise daha uzun vadeli tahminlere göz atacak olursak, güzel havanın devam edeceği görülüyor. Parçalı bulutlu günlerin sıklıkla yaşanacağı ancak sıcaklıkların 20 derece ve üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Bu durum, şehirdeki insanların dışarıda vakit geçirmekten keyif alacağı bir atmosfer sunuyor.

Bursa'nın 3 Nisan 2024 Çarşamba günü için güneşli ve ısınan hava, hafta sonuna kadar devam edecek gibi görünüyor. Bu süre zarfında şehirdeki aktivitelerden ve dış mekan etkinliklerinden maksimum şekilde faydalanmak için bu güzel havayı değerlendirmek harika bir fikir olabilir.

Bursa'nın bu ilçesinde davulcular ilgiden memnun Bursa'nın bu ilçesinde davulcular ilgiden memnun

Meteoroloji'nin Bursa için hazırladığı 5 günlük hava raporuna göre, şehir genelinde termometreler mevsim normallerine dönerken, hafta sonuna kadar sıcaklıklarla ilgili uyarılar yapılmıştır.

Haftanın üçüncü iş gününe, 12 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa'da sabah saatlerinde az bulutlu bir gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşanmıştır. Öğle saatlerine doğru, az bulutlu ve güneşli gökyüzü etkisini sürdürmüş ve termometreler 16 derece seviyelerinde seyretmiştir. Öğleden sonra hava sıcaklığı 21 derece seviyelerine ulaşmış, öğle saatlerinden sonra ise 23 derece civarında seyretmiştir. Akşam saatlerinde ise termometreler 22 derece olarak ölçülürken, parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü gözlemlenmiştir. Akşam saatlerinde hava sıcaklığı 18 derece seviyelerine düşmüş ve gece saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte 14 dereceye kadar gerilemiştir.

Meteoroloji'nin raporuna göre, Bursa genelinde sıcaklık bugün itibariyle mevsim normallerine dönmüştür. Haftanın dördüncü iş gününde, sabah saatlerinde sıcaklık 9 derece seviyelerinde ölçülmüş, gün içinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzüyle birlikte termometreler 23 derece seviyelerine kadar yükseleceği tahmin edilmiştir.

Haftanın son iş gününde, sabah saatlerinde termometreler 8 derece olarak ölçülürken, gün içinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü etkisi altında en yüksek sıcaklık 21 derece civarında olması beklenmektedir.

Hafta sonunun ilk gününde, sabah saatlerinde sıcaklık 7 derece civarında ölçülmüş, gün içinde bölgesel olarak hafif yağışlı ve bulutlu bir hava beklenmektedir. Termometreler bu gün 22 derece seviyelerine kadar çıkabileceği öngörülmüştür.

Hafta sonunun son günü olan Pazar gününde ise, sabah saatlerinde sıcaklık 6 derece civarında olacak ve gün içinde az bulutlu ve güneşli bir hava gözlemlenecektir. Termometrelerin bu gün en yüksek 23 derece seviyelerine kadar çıkması beklenmektedir.

Kaynak: Özkan Duran