Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Gemlik’e gelerek Togg tesislerini gezdi. Togg üretim sahasında incelemelerde bulunan iki bakan daha sonra Togg sürerek test etme şansı yakaladı.

AW010851_02

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır gezi ile ilgili yaptığı paylaşımda şu görüşlere yer verdi; Togg üretim ve teknoloji kampüsünü Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek’le ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. #Togg, sadece bir otomobil değil, aynı zamanda inovasyon, tasarım ve mühendisliğin bir araya geldiği bir vizyondur.

AW010851_03

Hedef, global pazarlarda güçlü olmak! Fatih Kacır twitter paylaşımında ayrıca Ağustos ayının ilk yarısında teslim edilen Togg sayısının Temmuz ayının toplamını geçtiğini de belirterek, yollardaki Togg sayısı 2 bini geçti. Üretim daha da hızlanacak. Yıl sonuna dek toplam 28 bin Togg T10X üretimi hedefleniyor" ifadelerine yer verdi.

AW010851_04

13 Yıllık Esnaf, İş Yerinin Merdivenlerinin Kırılmasıyla Mağdur Oldu! 13 Yıllık Esnaf, İş Yerinin Merdivenlerinin Kırılmasıyla Mağdur Oldu!

Yıl sonu hedefine adım adım

Bakan Kacır ziyaret sonrası açıklamalarda bulunarak Ağustos ayının ilk yarısında teslim edilen Togg sayısının Temmuz ayının toplamını geçtiğini belirterek, yıl sonuna kadar toplam 28 bin Togg T10X üretileceğini söyledi. Togg'un sadece Türkiye'de değil, uluslararası pazarlarda da başarılı bir marka olması için Türk Devleti olarak desteklemeye devam edeceklerini belirten Kacır, şunları söyledi; "29 Ekim 2022'de Togg'un üretimini başlatarak, Cumhuriyetimizin 100. Yılına milli akıllı otomobilimizin üretimi ile adım atmış olduk. Gün geçtikte üretim düzeyi yükseliyor. Burada Türk Sanayinin üreten gücünün geldiği seviyeye hep birlikte şahitlik ettik. Türkiye artık çok yüksek katma değerli, yüksek teknoloji ve Ar-Ge barındıran endüstri ürünlerini milli imkanlarıyla üretebilen bir ülke olma noktasına geldi. Togg'un sadece Türkiye'de değil, uluslararası pazarlarda da başarılı bir marka olması için Türk Devleti olarak yerli ve milli markamızı desteklemeye devam edeceğiz. Togg için 177 bin ön talep gerçekleşmişti, bu yıl toplam 28 bin araç üretilecek ama önümüzdeki yıl bu sayı iki buçuk katına çıkacak." dedi.


Bakan Şimşek'ten tam not aldı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de teknoloji kampüsü ziyaretinde ilgililerden bilgi aldı. Üretim bandından çıkan Togg otomobillerini inceleyen Şimşek, Otomobilin yerlilik oranlarının oldukça yüksek olduğunu belirterek, "Gerçekten çok etkileyici. Büyük bir teknoloji üssü. Yüzde 90 otomasyonla üretim yapılması gerçekten büyük başarı. Yüksek teknoloji barındıran son derece verimli ve muazzam şekilde faaliyet gösteren büyük bir teknoloji üssü, Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." açıklamasında bulundu.

BURSA HABERLERİ