Zonguldak-Ankara karayolunun 10. kilometresinde akşam saatlerinde meydana gelen heyelanda dev kaya parçaları karayoluna düştü, olayda bir araç maddi hasar aldı.

Zonguldak karayolunda heyelan meydana geldi

Zonguldak'ta Karayolunda Meydana Gelen Heyelan Araçta Hasara Neden Oldu

Zonguldak karayolunda heyelan meydana geldi

Heyelan, toprağın yumuşaması sonucu istinat duvarının üzerinden kopan dev kaya parçalarının karayoluna düşmesiyle gerçekleşti. Güzergah üzerinde seyreden 67 ABH 375 plakalı araç, ön kısmına isabet eden taş parçaları nedeniyle hasar gördü.

Zonguldak karayolunda heyelan meydana geldi

Silah imalathanesini soydu Silah imalathanesini soydu

Olayı fark eden araç sürücüsü, aracından inerek hemen ekiplere haber verdi. Kriko yardımıyla aracını kurtaran sürücü, olay yerinden ayrılarak güvenli bir bölgeye gitti.

Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri ve jandarma ekipleri, olay yerine gelerek güvenlik önlemleri aldı. Heyelanın yaşandığı bölüm trafiğe kapatılırken, yolda kontrollü bir ulaşım sağlanmaya çalışılıyor.

Meydana gelen olay sonrasında, bölgedeki yetkililer tarafından heyelanın etkilediği alanda detaylı inceleme başlatıldı. Karayolu üzerindeki toprak kayması ve kaya düşmesi gibi risklerin önüne geçebilmek adına alınacak önlemler değerlendirilmeye başlandı.

Trafik akışının normale dönmesi için ekiplerin titizlikle çalıştığı belirtilirken, sürücülere olası heyelan ve benzeri doğal afetlere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapılıyor.

Editör: İHSAN KURAN