Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trajik bir deniz kazasının ardından, gözler kayıp 11 mürettebata çevrildi. Kafkametler adlı yük gemisinin batmasıyla başlayan bu zorlu süreçte, arama kurtarma ekipleri denizde ve karada, günün her saati yoğun bir şekilde çalışıyor. Acaba bu çabalar, kayıpları bulmak için yeterli olacak mı?

Tahminlere Göre bu Kış Ilık ve Yağışlı Geçecek! Tahminlere Göre bu Kış Ilık ve Yağışlı Geçecek!

Gece Boyu Süren Arama

Kdz. Ereğli ilçesinde meydana gelen kazanın ardından, AFAD, sahil güvenlik ve diğer ekipler, kayıp mürettebatın aramasına gece boyunca hem karadan hem de denizden devam etti. Hava koşullarının iyileşmesi, arama çalışmalarına bir nebze de olsa umut veriyor.

Dalış Zorlukları ve Gelişmeler

AFAD Başkanı Oktay Memiş, dalış yapan dalgıçların 25 santimetrelik sınırlı görüş mesafesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Ekiplerin bu zor koşullarda bile arama çalışmalarını yoğunlaştırdığını, geminin yerinin tespit edilmesinin önemli bir gelişme olduğunu vurguladı.

Valinin Açıklamaları ve Altyapı Sorunları

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, gece boyunca süren arama çalışmalarının, sabah saatleriyle birlikte daha da yoğunlaşacağını belirtti. Ayrıca, bölgedeki altyapı sorunlarına ve elektrik kesintilerine de değindi, bu zorlukların üstesinden gelmek için ekiplerin aralıksız çalıştığını aktardı.

Kaynak: