"İleri Atla" özelliği geldi

Premium abonelerine sunulan bu özellik, videoları daha verimli bir şekilde izlemenize olanak tanıyor. İşte "İleri Atla" özelliğinin detayları...

Genç Gazete  Youtube Premium Kullanıcıları (5)

"İleri Atla" butonu, videoda çift dokunulduktan sonra belirir ve kullanıcıları videonun genellikle atlanan bölümlerine doğrudan götürür.

Genç Gazete  Youtube Premium Kullanıcıları (2X)

Bu buton, yapay zeka ve izleme verileri kullanılarak tasarlanmış olup, sadece birkaç saniyeliğine ekranın sağ alt köşesinde görünür. Bu süre içinde dokunulmazsa, standart "10 saniye ileri" seçeneğiyle yer değiştirir.

Genç Gazete  Youtube Premium Kullanıcıları (6)

Şimdilik sadece İngilizce videolarda

Başlangıçta sadece küçük bir deneme grubuna sunulan bu özellik, şimdi youtube.com/new üzerinden daha geniş bir kullanıcı kitlesine açıldı. Ancak, şu anda sadece ABD'deki YouTube Android uygulamasında ve İngilizce videolarda kullanılabilir.

Kriptoyu Kuantum Fırtınası mı Bekliyor? Şifreleriniz Tehlikede Olabilir! Kriptoyu Kuantum Fırtınası mı Bekliyor? Şifreleriniz Tehlikede Olabilir!

Genç Gazete  Youtube Premium Kullanıcıları (4)

Siz de bu özelliği deneyebilirsiniz

Deneyin son kullanma tarihi 1 Haziran olarak planlanmış, ancak tabii bu süre uzatılabilir.

Genç Gazete  Youtube Premium Kullanıcıları (3X)

YouTube'un bu yeniliği, video izleme süreçlerini daha etkili hale getirmeyi amaçlıyor. Siz de bu özelliği denemek istiyorsanız, YouTube Premium üyesi olarak "Ayarlar > Deneysel yeni özellikleri dene" bölümünden erişebilirsiniz.

Editör: Özkan Duran