Anadolu Yayıncılar Federasyonu Genel Başkanı Sinan Burhan, TV 100'deki bir programda Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul adayının partinin genel başkan yardımcısı Mehmet Altınöz olduğunu iddia etti. Bu iddia, siyasi kulislerde büyük yankı uyandırdı.

Burhan'a göre, İstanbul seçimlerinde alınacak her oy, sonucu etkileyebilecek kadar kritik. Özellikle Ekrem İmamoğlu'nun 13 bin oyla kazandığı geçmiş seçimler düşünüldüğünde, her partinin adayının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. 

Mehmet Altinoz 001

Saadet Partisi ve Demokrat Parti'de Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu Saadet Partisi ve Demokrat Parti'de Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu
Burhan: "Cumhur İttifakı'nın önemli üyelerinden Yeniden Refah Partisi, İstanbul'dan iddialı bir aday gösterecek. Mehmet Altınöz'ün adaylığı, seçimlerin seyrini değiştirebilir."

Yeniden Refah Partisi'nin bu hamlesi, yerel seçimlere günler kala İstanbul'daki siyasi dengeleri yeniden şekillendirebilir. Diğer partiler ve seçmenler bu gelişmeye nasıl tepki verecek, tüm gözler şimdi İstanbul'da.

Editör: Umut Gökdaş