Edirne, Türkiye'nin otomotiv sektöründeki en yeni girişimlerinden birine ev sahipliği yapıyor. Trakya Üniversitesi, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Programı öğrencilerine, yerli otomobil üreticisi Togg'un araçları üzerinde pratik eğitim sunuyor. Bu program, sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli teknisyenler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Edirne'den Elektrikli Geleceğe Doğru

Yenilikçi Eğitim Yaklaşımı

Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'ndaki bu program, teorik bilgilerin yanı sıra, öğrencilere pratik deneyim kazandırmak için Togg ile iş birliği yapıyor. Edirneli iş insanı Hüseyin Dönmez'in sağladığı Togg araçları, öğrencilere elektrikli otomobillerin dünyasını keşfetme olanağı sunuyor.

togg (3)-1

Endüstri İle İç İçe Bir Eğitim

Programın amacı, öğrencilere teorik bilgi aktarımının yanı sıra gerçek dünya tecrübeleri sağlamak. Bu sayede öğrenciler, endüstrinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve becerilere sahip olarak mezun oluyor. Program kapsamında, öğrenciler 3 dönem akademik eğitim alıp, 1 dönem sanayi kuruluşlarında staj yaparak tecrübelerini artırıyorlar.

Geleceğe Hazırlanan Teknisyenler

"Teknoloji sürekli gelişiyor ve biz öğrencilerimizi bu gelişmelere uygun şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz. Togg ile eğitim, öğrencilerimize büyük bir avantaj sağlıyor." - Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı

togg (1)-1

Öğrenci Perspektifi

Programın ikinci sınıf öğrencisi Mehmet Yavuz Artun ve arkadaşları, eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getiriyorlar. Artun, Togg ile sağlanan eğitimin, sektöre daha donanımlı ve bilinçli girebilmeleri için büyük bir fırsat olduğunu vurguluyor.

Pratik Eğitimin Önemi

Elektrikli araç teknolojisindeki hızlı gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, bu tür pratiğe dayalı eğitimlerin önemi daha da artıyor. Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun bu yaklaşımı, öğrencilere sektörün gereksinimleri hakkında derinlemesine bilgi sağlayarak, onları iş hayatına hazırlıyor.

Elektrikli araçların yangın riski daha mı yüksek? Elektrikli araçların yangın riski daha mı yüksek?

togg (2)-1