Bursa'da bulunan TOGG fabrikası şantiyesinde çalışan İnşaat ve Yapı İşleri Sendikası üyesi işçiler, iki aydır ücret alamayınca iş bırakma eylemi yaptı. Sendika, ücretleri ödenmeyen bazı işçilerin, iş yavaşlatma eylemi nedeni sonrası işten çıkarıldığını söyledi.

Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasında Sıcak Gelişmeler Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasında Sıcak Gelişmeler

Bursa’da TOGG fabrikası şantiyesinde çalışan işçiler, maaşlarını alamayınca iş bıraktı.

TOGG’un Bursa’nın Gemlik ilçesindeki fabrika şantiyesinde yüklenici Yapı Merkezi firmasının teşeronu Anel Elektrik ve Sinay Enerji bünyesinde çalışan İnşaat ve Yapı İşleri Sendikası üyesi işçiler, ücretlerini iki aydır almadıklarını belirterek iş bıraktı.

İnşaat ve Yapı İşleri Sendikası'ndan Hasan Kırlangıç başlatılan iş yavaşlatma ve grev kararı sonrası Anel Elektrik ve Sinay Enerji'nin 12 çalışanın iş aktini sonlandırdığını açıkladı.

İşçiler: Maaşlarımızı İstiyoruz

“Şantiye bahçesinde toplanan işçiler, yaptıkları basın açıklamasında şunları kaydetti:

“TOGG fabrikasının şantiyesinde çalışan işçiler olarak, yüklenici firma Yapı Merkezi taşeron firmaları Anel Elektrik ve Sineği Enerji binasında çalışan inşaat işçileriyiz.

Ödenmeyen ücretlerimiz için bugünden itibaren greve çıkıyoruz. Ücretlerimiz ödenene kadar greve devam edeceğiz. İki aydır ödenmeyen ücretlerimizin ödenmesini istiyor, buradan tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz”.