EURO 2024 İçin Kaç Kişi Almanya'ya Gitti?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) için Almanya'ya götürülen görevli ve misafir sayısı hakkında açıklama yaptı. TFF'nin resmi sitesinden yapılan duyuruya göre, Almanya'ya toplam 197 kişi götürüldü. Bu grup, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, görevli personel, kulüp temsilcileri, medya yöneticileri, teknik direktörler, antrenörler ve millî takımın eski futbolcularından oluşuyor.Tff'nin Maçla Ilgili Vereceği Kararlar

Detaylı Açıklamalar Neler İçeriyor?

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya 38 TFF Yönetim Kurulu Asil - Yedek Üyesi ve diğer kurul üyesi, 26 görevli personel, 14 kulüp temsilcisi, 23 medya yöneticisi, 20 teknik direktör, antrenör ve millî takım eski futbolcusu olmak üzere toplam 121 misafir ve görevli götürülmüştür. Bunun dışındaki misafirler, önceki millî maçlarda da olduğu gibi sözleşmelerinden kaynaklı hak edişleri olan Millî Takımlar ve TFF sponsorlarımızın yöneticileri, çalışanları ve misafirlerinden oluşan 76 kişidir. 1 uçaktan oluşan görevli ve misafir sayısı toplam 197'dir."

Genc Gazete A Milli Futbol Takimi Gurcistan (2) 2 11Zon

Dezenformasyona Dikkat Çekildi

"Türk futbolu için son derece önemli olan Avrupa'nın en genç millî takımılarından A Millî Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası mücadelesine konsantre olduğumuz bu süreçte, millî takımımızın emeğini ve mücadelesini gölgeleme amaçlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerekliliğini önemle kamuoyunun bilgisine sunarız."

Genc Gazete A Milli Futbol Takimi Gurcistan (3) 3 11Zon

Türkiye Futbol Federasyonu, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklamaları yaparak, Avrupa Futbol Şampiyonası sürecinde millî takımın başarısına odaklanmanın önemine vurgu yaptı.

Tff Seçimli Genel Kurul Tarihini Resmen Açıkladı

Kaynak: Haber Merkezi