Peki, bu atamalar ne zaman gerçekleşecek ve başvurular nasıl yapılacak?

Aman dikkat: Yeni bir Virüs ortaya çıktı Aman dikkat: Yeni bir Virüs ortaya çıktı

Atamalar İçin Geri Sayım Başladı!

Sağlık Bakanlığı tarafından, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilecek yeni atamalar için detaylar Resmi Gazete'de paylaşıldı. Başvurular, belirlenen takvime göre bugünden itibaren alınmaya başlandı.

saglik-2

Kimler Başvurabilecek?

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, uzman eczacı ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden atama başvuruları kabul edilecek. Bu önemli fırsatı değerlendirmek isteyen adayların 30 Ekim saat 18.00'e kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor.

sağlık ambulans (3)

Kura Ne Zaman Çekilecek?

Kura çekimi, 14 Kasım'da gerçekleştirilecek. Adaylar kura sonuçlarını Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden öğrenebilecek.

Sağlık Bakanı Koca ESİM Hizmeti ve İşitme Engellilere Destek

65-72 Yaş Arası İçin Özel Kura

Özellikle yaşlı hekimler için sunulan bir diğer fırsat ise 65-72 yaş aralığındaki tabip ve uzman tabipler için düzenlenen özel atama kurası. Bu grup için de kura çekimi 14 Kasım'da yapılacak.

Başvuru süreci ve diğer detaylar hakkında daha fazla bilgi almak isteyen adayların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesini ziyaret etmeleri tavsiye ediliyor.