Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) yapılan son disiplin sevklerini açıkladı. Bu açıklama, Süper Lig'in 30. haftasında gerçekleşen ve olaylara sahne olan Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maçla ilgili herhangi bir sevkin yer almamasıyla dikkat çekti.

Taktik anlamda çalıştığımız her şeyi sahada görmek bizim için mutluluk verici Taktik anlamda çalıştığımız her şeyi sahada görmek bizim için mutluluk verici

TFF'nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre; Fatih Karagümrük, Adana Demirspor, Kasımpaşa, Galatasaray ve Beşiktaş'tan çeşitli nedenlerle PFDK'ya sevk edilen isimler ve suçlamalar detaylandırıldı. Bunlar arasında talimatlara aykırı hareket, çirkin ve kötü tezahürat, hakaret ve sportmenliğe aykırı hareket gibi ihlaller bulunuyor.

Öne çıkan sevkler arasında, Fatih Karagümrük'ün talimatlara aykırı davranışı, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Metin Korkmaz'ın talimatlara aykırı hareketi, Kasımpaşa ve Galatasaray kulüplerinin çirkin ve kötü tezahüratları yer alıyor. Ayrıca, Galatasaray Kulübü görevlisi Ayhan Akman ve futbolcusu Günay Güvenç’in hakaretleri ile Beşiktaş Kulübü İdarecisi Hüseyin Yücel’in sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle sevklere karar verildi.

Fenerbahçe Kulübü ve Başkanı Yıldırım Ali Koç'un, sosyal medya üzerinden yapılan sportmenliğe aykırı hareketleri, Trabzonspor Kulübü ve Başkanı Ertuğrul Doğan'ın da benzer suçlamalarla sevk edilmesi dikkat çekti.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maçla ilgili bir sevk olmaması, futbol kamuoyunda merak konusu oldu. Bu durum, maç sırasında yaşanan olaylarla ilgili bir kararın henüz verilmediğini gösteriyor. TFF'nin ilerleyen günlerde bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak: TFF