Moskova'nın kalbindeki Crocus Belediye Binası'nda gerçekleşen ve dünya çapında tepkilere neden olan terör saldırısı, Rusya ve uluslararası camiada büyük yankı uyandırdı. Saldırı, maskeli ve makineli silahlarla donanmış teröristler tarafından gerçekleştirildi.

Detaylar Ortaya Çıkıyor

Saldırı, konser salonunda büyük bir panik yaratırken, yüzlerce insanın hayatta kalma mücadelesi verdiği anlar yaşandı. Olay yerine sevk edilen kolluk kuvvetleri, ambulans ve itfaiye ekipleri tarafından yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda, 100'den fazla kişi tahliye edildi.

Rusya'da Konser Salonuna Silahlı Saldırı

Ulusal ve Uluslararası Tepkiler

Beyaz Saray'ın yanı sıra birçok ülke ve Birleşmiş Milletler, saldırıyı kınayan açıklamalarda bulundu. Rusya Dışişleri Bakanlığı ve Rusya Sağlık Bakanı da dahil olmak üzere, resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalar saldırının vahametini ortaya koyuyor.

"Bu tür saldırılar, uluslararası barış ve güvenliğe yönelik açık bir tehdittir." - Birleşmiş Milletler açıklaması

Rusya Devlet Başkanlığı Seçimini Putin Kazandı

Temsilciler Meclisi’nden İsrail’e 26,4 milyar dolarlık yardıma onay Temsilciler Meclisi’nden İsrail’e 26,4 milyar dolarlık yardıma onay

Rusya Soruşturma Komitesi'nin başlattığı soruşturma kapsamında, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) saldırıyı gerçekleştiren bazı şüphelilerin yakalandığını duyurdu. 

Kaynak: İHA