100 lirayı 100 bin lira anladı! Olanlar oldu 100 lirayı 100 bin lira anladı! Olanlar oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 Ocak tarihli hava durumu raporunu paylaştı. Rapora göre, Çanakkale, Balıkesir, Antalya, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerinde kuvvetli sağanak yağışlar beklenirken, Toroslar Mevkii'nde karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor.

Meteoroloji'den peş peşe uyarı çok kuvvetli geliyor

15 Ocak Hava Durumu: Yağışlar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan değerlendirmelere göre, yurt genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege, Akdeniz bölgesi ile Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinde yağışlı bir hava bekleniyor. Gece saatlerinde Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı kıyı kesimleri ve Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli yağışların etkili olması beklenirken, Toroslar Mevkii'nde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı yaşanabilir.

Ayrıca, yurdun iç ve doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi beklenirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde artması, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmaması beklenirken, rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Ege ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği belirtiliyor.

Meteoroloji uyarılarında ise kuvvetli yağışlara karşı dikkatli olunması, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbir alınması ve kuvvetli rüzgar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanabileceği uyarısı bulunuyor. Halkın, meteorolojik uyarılara dikkat ederek güvenli önlemler alması önem arz etmektedir.

Editör: İHSAN KURAN