Murat Kekilli, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, son günlerde Tamer Karadağlı hakkında yoğunlaşan olumsuz eleştirilere değindi. Paylaşımında, "Ya son günlerde Tamer Karadağlı ile ilgili şiddetli olumsuz eleştiriler önüme düşüp duruyor! Ne yaptı bu adam?" ifadelerine yer veren Kekilli, ardından sıraladığı olumsuz iddiaların gerçekliğini sorguladı. "Birinin rızkını mı çaldı, küfür mü etti, adam mı öldürdü, terör destekçisi mi…" şeklindeki iddiaları sorgulayan Kekilli, tiyatro kökenli bir sanatçının Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne atanmasının neden doğal olmadığını sorguladı.

Manisa Kula'da Yıldırım Düşmesiyle Çıkan Yangın Ev ve Samanları Kül Etti Manisa Kula'da Yıldırım Düşmesiyle Çıkan Yangın Ev ve Samanları Kül Etti

Tamer Karadağlı'nın atanmasıyla ilgili tartışmalar, sanat ve kültür dünyasında geniş yankı buldu. Bazı kesimler, Karadağlı'nın tiyatro alanındaki deneyiminin genel müdürlük görevi için yetersiz olduğunu iddia ederken, diğer taraftan da sanatçının bu göreve atanmasının tiyatroya yeni bir soluk getirebileceği görüşünü savundu. Sol kesimden gelen kara propaganda kampanyası ise, Karadağlı'nın siyasi görüşleri ve geçmiş projelerine odaklanarak, görevine yönelik eleştirilerde bulundu.

Murat Kekilli'nin Tamer Karadağlı ile ilgili bu paylaşımı, sanat ve siyasetin iç içe geçtiği bir dönemde, kamuoyunda farklı görüşlerin tartışıldığı bir konuya dikkat çekti. Olay, sosyal medyada geniş bir tartışma ve yorum dalgasına neden olurken, sanatçılar arasında da farklı görüşlerin dile getirilmesine yol açtı.
Ekran Resmi 2023-08-14 11.47.35