İYİ Parti'nin Sivas Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan, sağlık sorunları sebebiyle adaylıktan çekildiğini duyurdu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu detayı dikkat çekti.

Mehmet Ceylan, bir süre önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle sağlık sorunları yaşadığını ve bu durumun seçim sürecine odaklanmasına engel olduğunu açıkladı.

31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesi İYİ Parti'nin Sivas Belediye Başkan adayı olan Mehmet Ceylan, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi.

"ÇEKİLMEK ZORUNDA KALDIM"

Basın toplantısında konuşan Mehmet Ceylan, "Sivas'ı büyükşehir, sanayi ve modern bir bilim şehri yapma hedefim vardı ancak yaşadığım kalp krizi nedeniyle genel başkanımız Meral Akşener'in izniyle bu önemli görevimden çekilmek zorunda kaldım. Tüm Sivaslı hemşerilerime ve dava arkadaşlarıma teşekkür ederim, haklarını helal etsinler." dedi.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Ceylan, "Geçirdiğim kalp krizi nedeniyle Sayın Meral Akşener’in de iznini alarak bu kutsal görevimden çekilmek zorunda kaldım" dedi.

KARAMOLLAOĞLU'NA "SOYSUZ" DEMİŞTİ

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, partisinin Sivas il ve ilçe belediye başkanlarını tanıttığı toplantıda söz alan Ceylan, eski Sivas Belediye Başkanı olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için "soysuz" ifadesini kullanmıştı.

Ceylan, "AK Parti düzeni diye o Milli Görüş zihniyeti, 1989 yılında burada belediye başkanlığını kazandılar. Sayın Genel Başkanım, Temel Karamollaoğlu diye bir şahıs var, o burada daha ikinci veya üçüncü ayı, 'Cumhuriyet burada kuruldu burada yıkılacak' dedi. Bu soysuzluk değil de nedir? Bana diyorlar ki bu kadar sert konuşma. Nasıl konuşmayayım? Vallahi, billahi ipe de gitsem konuşacağım Sayın Genel Başkanım. Başınıza bela açmam inşallah" demişti.

Mehmet Ceylan'ın sözlerine karşılık Saadet partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın şu tepkide bulunmuştu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “5. nesil uçak üreten 4 ülkeden biri olduk” Cumhurbaşkanı Erdoğan: “5. nesil uçak üreten 4 ülkeden biri olduk”

Milli Görüş, Cumhuriyetimizin en önemli kurucu iradelerindendir.
Genel Başkanımız Sn. Temel Karamollaoğlu’nun Sivas’ta ortaya koyduğu, bugün bile hayırla ve özlemle yâd edilen belediyecilik anlayışı ise bunun ispatıdır!

96-97 yıllarında koalisyon ortağı olduğumuz, daha birkaç ay evvel işbirliği yaptığımız bir siyasi partinin Genel Başkanına karşı alçakça bir iftirada bulunmayı soysuzluk kabul ediyoruz!

İktidarın ajansıyla çalışıp, iktidarın ajandasına göre iş tutanlara söyleyecek çok sözümüz var; ancak böyle bir şerefsizlik karşısında söz söylemek, sözü ziyan etmektir!

Apaçık bir yalanla Genel Başkanımızı hedef alan İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adayı olan zâtın hadsizliğini başta İyi Parti’ye gönül veren vatandaşlarımıza, sonra değerli Sivaslılara ve aziz milletimize havale ediyoruz.

Editör: Fırat Çelik