Giresun'da  Üç Kardeş Aynı Gün Evleniyor

Giresun'un Dereli ilçesi Kuşluhan Mahallesi'nden Selami, Murat ve Sinan Saray kardeşler, aynı gün nikah masasına oturarak ilginç anların yaşanmasına sebep oldular. 2 yılı aşkın süredir birlikte oldukları kız arkadaşları Kübra Cömert, Serap Yıldırım ve Sevda Yıldız ile aynı anda nikah masasına oturan üç kardeş, törene katılanlara unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Genc Gazete 3 Kardes Ayni Gun Nikah Giresun (2)

"İlk duyduğumda ben de çok heyecanlandım. Daha önce eşi benzeri olan bir durum mu bilemiyorum ama bu nikahı kıyma şerefini bana lütfettikleri için heyecanlandım ve koşarak buraya geldim. Acaba ekonomik şartların iyiliğinden mi yoksa kötülüğünden mi yaptılar diye sordum nikah memuru arkadaşımıza, insanlar artık düğün bile yapıyor mu yoksa diye. Nikah memurumuz ‘böyle daha ekonomik oluyor’ dedi."

Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, bu özel nikah törenini kıymaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Genc Gazete 3 Kardes Ayni Gun Nikah Giresun (1)-1

Nikah Sonrası Duygusal Anlar

Nikah sonrası tekerlekli sandalyede oturan annelerinin kucağına oturarak fotoğraf çektiren üç kardeş, duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldular. Üç kardeşten en büyüğü olan Selami Saray, "Biz üç erkek kardeş tamamen tesadüfi aynı yıl ve aynı ayda evlenme talebimiz olunca birlikte nikah kıymaya karar verdik. Umarım mutluluğumuz da bir olur. Biz şanslıyız. Bizim düğünümüz yarın. Kardeşlerimin düğünleri birer ay arayla önümüzdeki aylarda olacak. Benim eşim Giresunlu, kardeşlerimin eşleri İzmir ve Eskişehir’den olacak. Birer ay arayla düğünlerimizi yapacağız." diye konuştu.

Genc Gazete 3 Kardes Ayni Gun Nikah Giresun (3)

Aile Birliği ve Birlikte Mutluluk

Abileriyle birlikte evlenen en küçük kardeş Sinan Saray ise, "Aile büyüklerimiz bizim sürekli düğünlerimizi bir arada yapmamızı istiyorlardı. Biz de birlikte nikâh kıyarak, akrabalarımızı ve dostlarımızı bir araya getirdik." şeklinde konuştu.

Genc Gazete 3 Kardes Ayni Gun Nikah Giresun (4)

Bu özel nikah töreni, Giresun'da uzun süre konuşulacak gibi görünüyor. Üç kardeşin aynı gün nikah masasına oturması, hem aileleri hem de katılımcılar için unutulmaz anılarla dolu bir gün oldu.

Kaynak: Haber Merkezi