İsrail'in katliamlarında özellikle çocuklar ve kadınlar can verdi. İsrail, Gazze'nin yanı sıra, Batı Şeria'da da şiddeti artırarak bölgedeki gerilimi körüklüyor.

Artan Şiddet ve İnsan Hakları İhlalleri

Gazze Şeridi'nde Artan Şiddet

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik ağır bombardımanları, bölgede yaşayan siviller için büyük bir tehdit oluşturuyor. Son bir ayda, İsrail'in saldırıları Gazze'de yaşayanların hayatını alt üst etti ve Rusya-Ukrayna savaşının 20 aylık sivil kayıplarını geçti.

gazze filistin 06 (2)

Esir Takasında İsrail Hilesi! İsrail Yanlıları Bile Tepki Gösteriyor! Esir Takasında İsrail Hilesi! İsrail Yanlıları Bile Tepki Gösteriyor!

Batı Şeria'da Derinleşen Kriz

İsrail'in Gazze'ye paralel olarak Batı Şeria'da artırdığı şiddet, baskınlar ve gözaltı operasyonlarıyla insan hakları ihlalleri derinleşiyor. Kentler arası askeri kontrol noktaları ve sıkı güvenlik önlemleri, bölgede yaşayan Filistinlilerin günlük yaşamını olumsuz etkiliyor.

gazze filistin 06 (1)

"İsrail'in Gazze ve Batı Şeria'daki eylemleri, sadece sivil kayıpları artırmakla kalmıyor, aynı zamanda bölgede uzun süreli barışın sağlanmasına yönelik çabaları da baltalıyor."