Gülay Girgin: Braille Alfabesiyle Aydınlanan Yol

31 yaşındaki Türkçe öğretmeni Gülay Girgin, görme engeliyle mücadele ederek Torbalı Hasan Salih Çetinel İlkokulu'nda öğrenim gören Fatmanur Eşiyok'a Braille alfabesini öğretiyor. Bu özel eğitim, öğrencinin hayatında yeni bir sayfa açıyor.

Öğrenciler dikkat! Yarın son gün Öğrenciler dikkat! Yarın son gün

AW083467_01

Öğretmenlikte Yeni Bir Misyon

Gülay Girgin, İzmir Torbalı'da görev yaptığı Kazımpaşa Ortaokulu'ndan gelen bir istek üzerine, doğuştan görme engelli olan Fatmanur Eşiyok'a eğitim vermek üzere harekete geçti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Girgin, Braille alfabesini öğreterek genç öğrencinin eğitimine katkıda bulunuyor.

Girgin'in Eğitim Serüveni

Gülay Girgin, görme engelli olmasına rağmen Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği mezunu olarak öğretmenlik kariyerine adım attı. Kendisi de özel eğitim almış bir öğretmen olarak, şimdi öğrencisi Fatmanur'a bilgi ve deneyimini aktarmanın gururunu yaşıyor.

AW083467_05

Fatmanur'un Hedefi: Avukat Olmak

Fatmanur Eşiyok, Braille alfabesini öğrenerek normal sınıfa geçmeyi hedefliyor. 1. sınıf öğrencisi olan Fatmanur'un gelecek hayali ise avukatlık. Mustafa Kemal’i Düşünüyorum şiiriyle duygularını ifade eden Fatmanur, eğitimindeki ilerlemelerle geleceğe umutla bakıyor.

AW083467_02

Girgin'in Öğretmenlik Tutkusu

Gülay Girgin, öğretmenlik tercihini "Bir şeyler vermeyi, bir şeyler paylaşarak insanların hayatına dokunmayı seviyorum" diyerek açıklıyor. Fatmanur'a bir şeyler katabilmek, öğrencisinin hayatında olumlu bir etki bırakabilmek için her gün motivasyonunu artırıyor.

AW083467_07

Editör: Abdullah Argun