CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi için başkan adayını belirledi. Parti, bu görev için Candan Yüceer'i seçti. Bu karar, parti içinde bazı tepkilere neden oldu. CHP'li Eren Erdem, Yüceer'in adaylığı üzerine yaptığı paylaşımda, partideki değişime ironik bir yaklaşımla değindi.

Candan Yüceer Kimdir?

Candan Yüceer, CHP Genel Kurulu'nda Özgür Özel'i destekleyen bir isim olarak biliniyor. Daha önce 4 dönem Tekirdağ milletvekilliği yapan Yüceer, aynı zamanda parti yöneticiliği de yapmış bir siyasetçi.

CHP'Lİ EREN ERDEM TİYE ALDI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun son döneminde Medyadan Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Eren Erdem, Yüceer'in adaylığının ardından bir paylaşım yaptı.

Bakan Işıkhan ve Hamza Dağ’dan Kemeraltı Çarşısı'na ziyaret Bakan Işıkhan ve Hamza Dağ’dan Kemeraltı Çarşısı'na ziyaret

Erdem, "24, 24, 26, ve 27. dönem Tekirdağ milletvekilimiz; 34, 35, 36 ve 37. dönem Parti Meclisi üyemiz (parti yöneticimiz) Sayın Candan Yüceer'in Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığını tebrik ederim. Partimizdeki değişimin siyasetimize kazandırdığı 'bu yepyeni yüzler' sayesinde değişim, Tekirdağ'dan tüm ülkeye yayılacak, partimiz CHP tarih yazacak" ifadelerini kullandı.

Editör: Fırat Çelik