Bursa'da 22 Şubat 2024 Perşembe günü hava durumuyla ilgili Meteoroloji'den gelen raporlar, şehir genelinde çeşitli hava koşullarını içermektedir.

22 Şubat 2024 Perşembe: Gün içerisinde az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü bekleniyor. En yüksek sıcaklık 14 derece olarak ölçülürken, genel olarak ılıman bir hava beklenmektedir.

23 Şubat 2024 Cuma: Sisli hava koşulları Bursa'da etkisini sürdürecek. Gündüz sıcaklıkları 15 derece civarında seyrederken, sis nedeniyle görüş mesafesinde kısıtlamalar olabilir.

24 Şubat 2024 Cumartesi: Sisli hava devam ediyor. Gün içinde hava sıcaklıkları 16 dereceye kadar yükselecek. Hafif rüzgarlar bekleniyor.

25 Şubat 2024 Pazar: Sisli havanın devam ettiği bir gün daha. Termometreler 17 dereceye kadar çıkabilir. Ancak, sis nedeniyle dikkatli olunması önerilir.

26 Şubat 2024 Pazartesi: Yeni hafta başlarken, Bursa'da yağışlı bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar 18 derece civarında seyredecek. Yağışların yoğunluğu ve süresi hava durumuna bağlı olarak değişebilir.

Yaşlı kadından acı haber Yaşlı kadından acı haber

Meteoroloji yetkilileri, halkın bu değişken hava koşullarına karşı dikkatli olmalarını ve gerekli önlemleri almalarını önermektedir. Sisli günlerde sürücülerin dikkatli olmaları, görüş mesafesinin azalabileceği göz önüne alınmalıdır. Ayrıca, yağışlı günlerde şemsiye veya yağmurluk gibi önlemler almak da faydalı olacaktır. Hava durumu tahminleri, günlük olarak güncellenmekte olup, yerel haber kaynakları ve resmi meteoroloji raporları takip edilerek en güncel bilgilere ulaşmak önemlidir.

Bursa'nın hava durumu ile ilgili Meteoroloji'nin hazırladığı rapora göre, haftanın dördüncü iş gününde 2 dereceyle başlayan sıcaklıklar, sisli ve çok bulutlu bir gökyüzü eşliğinde gün doğumuyla karşılandı. Öğle saatlerine doğru sıcaklıklar 6 derece seviyelerine çıkarken, puslu ve bulutlu bir atmosfer devam etti.

Öğle saatlerinde şehir genelinde hava sıcaklığı 11 derece civarında seyretti ve bulutlu havanın etkisi devam etti. Öğle sonrasında ise termometreler 14 derece seviyelerini gösterdi ve az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü hakim oldu.

Akşam saatlerine doğru termometreler 10 dereceye düşerken, az bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşandı. Akşam saatlerinde gökyüzü hala az bulutlu olarak kaldı ve termometreler 7 derece seviyelerine indi. Gece saatlerinde ise az bulutlu gökyüzü devam etti ve sıcaklık 5 derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji'nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre, Bursa'da hafta sonuna kadar sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Ancak, yeni haftanın başında sağanak yağış bekleniyor.

Yarın, haftanın son iş gününde sabah saatlerinde termometreler 4 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde sisli ve parçalı bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. En yüksek sıcaklık 19 derece olacak.

Cumartesi günü, sıcaklık sabah saatlerinde 7 derece seviyelerinde başlayacak. Gün içerisinde sisli, parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 20 derece olacak.

Pazar günü, termometreler sabah saatlerinde 8 derece seviyelerinde ölçülürken, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü bekleniyor. Sıcaklık 20 derece civarında olacak.

Yeni haftanın ilk iş günü olan Pazartesi, sabah saatlerinde 12 dereceyle başlayacak. Gün içerisinde sağanak yağış geçişleri etkili olacak ve en yüksek sıcaklık 18 derece seviyelerinde ölçülecek.

Bursa'da yaşanacak bu hava durumu değişiklikleri, vatandaşların günlük aktivitelerini planlarken dikkate almaları ve gerekli önlemleri almaları açısından önem arz etmektedir.

Editör: İHSAN KURAN