Kayıpların ardından endişeyle aranan Recep Arı'nın cansız bedeni, evine yalnızca birkaç kilometre uzaklıkta, ormanında yeşillikler arasında bulundu. Cebindeki para tam, ancak cüzdanı ve telefonu kayıp; bir cinayet mi, yoksa daha karmaşık bir durum mu?

AW068121_03

Ağır Ceza Mahkemesinde Perde Açılıyor

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan davanın ilk duruşmasında, katil zanlısı olarak arkadaşı Kadir Ilgız ve maktulün eşi Selma Arı hakim karşısına çıktı. 

"Önce Kadir’i öldüreceğim sonra seni öldüreceğim" dedi.

AW068121_02

İtiraf ve İnkâr Arasında Sarsıcı Savunmalar

Selma Arı, mahkemede, eşinin alkol problemleri ve şiddet eğilimlerine dikkat çekerek suçlamaları reddederken, Kadir Ilgız ise olayın bir kaza sonucu gerçekleştiğini iddia etti.

Kadir Ilgız'ın telefonunda yapılan incelemeler, "Eldeki barut izi kaç günde çıkar" aramasını ortaya çıkarıyor. Suçsuzluk iddiasının ardında, gece yarısı yapılan bu arama ne anlama geliyor?

Ankara'da Neler Oluyor? : Mahalle Bekçisi Eşini Öldürdü, Ardından İntihar Etti! Ankara'da Neler Oluyor? : Mahalle Bekçisi Eşini Öldürdü, Ardından İntihar Etti!

Mahkeme heyeti, sır perdesini aralayacak daha fazla delil ve tanık ifadesine ihtiyaç duyarak, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. 

AW068121_01